رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  تکمیل آرشیو الکترونیکی پرونده‌های شهرداری منطقه یک به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسعود دهبانی‌صابر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری منطقه یک همدان در ابتدای سال گذشته فرآیند الکترونیکی کردن تمام آرشیو اسناد و مدارک موجود را آغاز کرد و هم اکنون پس از یک سال تمام پرونده‌ها […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تکمیل آرشیو الکترونیکی پرونده‌های شهرداری منطقه یک

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسعود دهبانی‌صابر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری منطقه یک همدان در ابتدای سال گذشته فرآیند الکترونیکی کردن تمام آرشیو اسناد و مدارک موجود را آغاز کرد و هم اکنون پس از یک سال تمام پرونده‌ها با بیش از ۴ میلیون برگه به صورت الکترونیکی ثبت و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه حفظ و حراست از پرونده‌های شهروندان امری ضروری است عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم، وجود سیستمی مناسب برای ثبت و ضبط این پرونده‌ها بوده که به همین دلیل شهرداری منطقه یک به عنوان پیشگام پروژه آرشیو الکترونیکی اسناد و مدارک را در سال گذشته با  ۶.۲۵ میلیارد ریالی آغاز کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان هدف از اجرای این پروژه را ایجاد فایل‌های دیجیتالی برای پشتیبانی از پرونده های فیزیکی و حفظ اسناد و مدارک مربوط به پرونده‌ها در قبال حوادث طبیعی و غیرطبیعی و استفاده در سیستم های مکانیزه شهرداری با هدف حذف گردش دستی و فیزیکی پرونده ها دانست.

وی با بیان اینکه بدین ترتیب هرگونه سوء استفاده های احتمالی نیز جلوگیری شده و ایجاد امنیت و دسترسی آسان به پرونده های موجود افزایش می‌یابد گفت: پرونده‌ها در ۶ دسته نوسازی، شهرسازی، کمیسیون ماده ۱۰۰، کمسیسون ماده ۷۷، کسب و پیشه و توافق دسته بندی شده اند.

دهبانی‌صابر گفت: ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار برگ پرونده در طی مدت ۱۳ ماه از اجرای این پروژه به صورت الکترونیکی آرشیو شده اند که بیشترین تعداد آنها مرتبط با پرونده های نوسازی با بیش از ۳ میلیون برگ بوده است.

این خبر را هم ببینید:  آمادگی روسیه برای صادرات تجهیزات با تکنولوژی پیشرفته به تاجیکستان

وی با بیان اینکه این پروژه شامل دو بخش فیزیکی و سیستمی بوده است گفت: در بخش فیزیکی عملیات عمرانی برای ایجاد مکانی مناسب و ایمن برای پرونده‌ها با استفاده از بهترین مصالح اجرا شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان در بخش سیستمی کیفیت بالای تصاویر و نقشه های اسکن شده را یکی از نقاط قوتی دانست که در این پروژه لحاظ شده است و با اجرای این پروژه عملا گردش فیزیکی اسناد و پرونده ها به صفر خواهد رسید.

وی تأکید کرد: صحت‌سنجی و اعتبارسنجی تمام مدارک و پرونده‌ها بر عهده کارشناسان حراست شهرداری همدان بوده تا بتوان به شهروندان اطمینان خاطر داد که با اجرای این پروژه از پرونده‌ها به نحو احسن مراقبت شده و حقوق آنان رعایت شده است.

دهبانی‌صابر سرعت بالای این پروژه را از ویژگی‌های بارز آن دانست و عنوان کرد: روزانه به طور متوسط بیش از ۷ هزار برگ توسط هر فرد اسکن و بایگانی شده که با توجه به مشکلاتی در اجرای این پروژه از قبیل شیوع ویروس کرونا و کاهش نیروها، کیفیت نامناسب اوراق قدیمی، چیدمان نامناسب و بایگانی‌های گذشته و… بی‌نظیر است.

وی از ایجاد واحد امور آرشیو اسناد منطقه خبر داد و اظهار کرد در این واحد تمام اسناد به صورت سیستمی و فیزیکی دسته بندی شده هستند ضمن اینکه در تلاش هستیم تا سیستم یکپارچه‌سازی نیز با سرعت عمل زیاد اجرا شود تا خدمات شهروندان به صورت الکترونیکی قابل انجام باشد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان در پایان از شهردار همدان برای حمایت و پشتیبانی از این پروژه تقدیر کرد و گفت: از مدیر پروژه، معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، مدیریت حراست، سازمان آمار و فناوری اطلاعات و تمام همکارانی که در این پروژه زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می‌کنم.

این خبر را هم ببینید:  مهریز 10 هزار و 800 سفیر سلامت دانش‌آموزی دارد

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها