پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تویسرکانی: «شهید سلیمانی» محصول ارتباط حقیقی و جامع با ولایت بود/ نسل‌های آینده به «حاج قاسم» اقتدا کنند

به گزارش جامعه نیوز:

 تویسرکانی: «شهید سلیمانی» محصول ارتباط حقیقی و جامع با ولایت بود/ نسل‌های آینده به «حاج قاسم» اقتدا کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی در خصوص تبیین رابطه شهید سلیمانی با ولایت فقیه و تاثیر این مهم در رشد شخصیتی ایشان، اظهار داشت: در سال گذشته مقام معظم رهبری امام خامنه ای یک نکته ای را در مورد شهید سلیمانی مطرح کردند و سخن از مکتب شهید سلیمانی به میان آوردند. تعبیر مکتب برای یک شهید  بعد از انقلاب اسلامی یک تعبیر بی‌نظیر بود. یعنی برای تنها شهیدی که تعبیر مکتب به کاررفته شهید سلیمانی است، مثلاً گفته نشده مکتب شهید بهشتی، مکتب شهید مطهری یا مکتب شهید رجایی، ولی معظم اله برای شهید سلیمانی تعبیر مکتب را به کار بردند.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی تصریح کرد: تعبیر مکتب یک بار معنایی را ایجاد می کند و نکته هایی را در درون خودش نهفته دارد، یعنی عقاید،افکار، اندیشه ها، گرایشات، بینش و رفتار شهید سلیمانی باید تبدیل به یک درس شود و در سطوح مختلف، در سیستم آموزش و پرورش کشور، سیستم آموزش عالی کشور، در حوزه های علمیه و… تدریس شود.

وی در ادامه گفت: شهید سلیمانی به عنوان یک الگو، که در زمان کنونی مورد نیاز نسل جوان و انقلابیون درداخل ایران و در خارج از کشور هستند، باید مطرح شود و این یک مسئولیت سنگینی است که بر عهده همه آحاد ملت ایران است، مخصوصاً حوزویان، دانشگاهیان و مسئولین که باید مکتب شهید سلیمانی را آموزش دهند، تدریس کنند و جریان سازی کنند تا نسل های آتی به شهید سلیمانی اقتدا کنند و از ایشان تبعیت و پیروی کنند.

این خبر را هم ببینید:  ویرایش جدید طرح مالیات بر خانه‌های خالی/جریمه سنگین مالیاتی صاحبخانه‌های متقلب

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزود: اصولاً در اندیشه شیعی صعود و سقوط انسان ها بستگی به کمیت و کیفیت ارتباط آنها با ولایت دارد. تمام انسان هایی که در طول تاریخ رشد کردند و صعود کردند و به قله های شخصیتی و معنوی و ارزشی دست پیدا کردند، به برکت اتصال واقعی، حقیقی و جامعی است که نسبت به ولایت داشتند. این تبعیت از ولایت شروع رشد انسان است. نکته مقابل هم هست و عدم تبعیت از ولایت نقطه سقوط انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی در ادامه تشریح کرد: خداوند متعال در سوره آل عمران میفرماید:{قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّهُ} یعنی؛ تبعیت از ولایت باعث می شود که انسان محبوب خدا شود.هر کسی که طالب رشد است باید در خانه ولایت زانوی ادب و تواضع بزند. بزرگان تاریخ مثل حضرت سلمان، ابوذر و حضرت ابوالفضل یا بزرگان دیگر تمام اینها هویتشان به اعتبار اتصال به ولایت است.

 وی در پایان گفت: رشدی که شهید سلیمانی در طول چهل ساله بعد از انقلاب کرد به اعتبار ارتباط  وسیع، جامع و حقیقی با ولایت؛ چه در دوران امام خمینی رحمه الله علیه و چه در دوران امام خامنه ای حفظه الله علیه بود. این یک قانون است، قانون خداست و سنت است و ما انسان ها هستیم که باید به تاریخ نگاه کنیم و درس و عبرت بگیریم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *