پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در سالجاری/ مردم احتکار اجناس را گزارش کنند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در سالجاری/ مردم احتکار اجناس را گزارش کنند

به گزارش جامعه نیوز:

 تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در سالجاری/ مردم احتکار اجناس را گزارش کنند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس،‌حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت امروز (چهارشنبه ۴ تیر) پس از جلسه هیأت دولت در گفتگوی زنده تلویزیونی درباره تنظیم بازار لوازم خانگی و نظارت بر آن اظهار داشت: ما هم اکنون در حال حاضر ظرفیت تولید ۲۰ میلیون دستگاه لوازم خانگی را  داریم. و برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۹۹ برای تولید لوازم خانگی ۱۲ میلیون دستگاه است.

وی افزود: بین میزان ساخت ایران و ساخت داخل در انواع لوازم خانگی تفاوت وجود دارد و این در حالی است که برخی لوازم خانگی‌ها تا حدود ۹۰ درصد قطع وابستگی شده و ساخت داخل شده است. البته میانگین وابستگی قطعات تولید لوازم خانگی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: ضریب وابستگی تولید لوازم صوتی تصویری بیشتر است اما این نوید را می‌دهم تا پایان سال جاری خط تولید تلویزیون داخلی که ضریب اتکای آن خیلی بالا باشد در کشور راه‌اندازی کنیم. 

مدرس‌خیابانی گفت: در بخش لوازم خانگی آنچه برای ما مهم است، مواد اولین کارخانجات است و با توجه به وقفه‌ای که در ابتدای سال جاری داشتیم آنها بسیار نگران بودند. اما برای آنکه به فرمایش مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال یعنی جهش تولید برسیم باید در زمینه تامین مواد اولیه اقدام کنیم. ولی اگر نتوانیم مواد اولیه این کارخانجات را تامین کنیم نمی‌توانیم به اهداف مدنظر برسیم.

وی گفت: با هماهنگی صورت گرفته با بانک مرکزی و استفاده از ارز حاصل از صادرات و آزادسازی منابع گشایش خوبی صورت گرفته است. به طوری که در خرداد ماه توانستیم ارز تولید کنندگان لوازم خانگی را تا تهیه کنیم و به همین دلیل امیدواریم بتوانیم با این کار ارز اولیه برای تهیه مواد اولیه کارخانجات تولیدی را تهیه کنیم.

این خبر را هم ببینید:  همسان‌سازی حقوق اعضای هیأت علمی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی

سرپرست وزارت صمت درباره تقاضای ایجاد شده در بازار برای خرید محصولات لوازم خانگی، اظهار داشت: به نظر می‌رسد با نااطمینانی که برخی از شاخص‌های کلان اقتصادی ایجاد کرده است، مقاومتی در عرضه لوازم خانگی است که بخشی از فروشندگان یا تولید کنندگان و دارندگان، مقاومت کرده و کالایشان را نگهداری می‌کنند؛ اما در برنامه ابلاغ شده اعلام کردیم هیچ کسی حق انبار کردن و احتکار کالا را ندارد و مردم می‌توانند هر جایی که لوازم خانگی احتکار شده را مشاهده کردند که ممکن است در برخی منازل متروکه و یا انبارها و پاساژها مشاهده کردن اطلاع دهند.

ادامه دارد …