پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

تهاتر کالای ایرانی با واردات گاز از ترکمنستان یعنی توسعه روابط با همسایگان

به گزارش جامعه نیوز:

 تهاتر کالای ایرانی با واردات گاز از ترکمنستان یعنی توسعه روابط با همسایگان

هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مدتهاست که ما در کشور مشکل گاز داریم که البته نمایش بیرونی آن زمستان سال گذشته بروز کرد. با توجه به بررسی کارشناسی صورت گرفته این وضعیت بدتر هم خواهد شد.

وی افزود: چند راه برای بهبود اوضاع وجود دارد یکی از آنها واردات گاز از ترکمنستان است که سالهای قبل انجام می‌شد ولی به دلایلی دولت سابق نخواست این کار ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: امروز ما می‌بایستی به دولت ترکمنستان این پیام را بدهیم با تغییر دولت، رویکرد جدیدی بوجود آمده علی الخصوص نسبت به همسایگان که از سر گرفتن ارتباطات اقتصادی و واردات گاز از ترکمنستان یکی از مصادیق آن است.

بیگی نژاد گفت: ترکمنستان یکی از بهترین همسایگان ما در زمینه اقتصادی بود که به دلیل اختلاف گازی روابط اقتصادی هم به تیرگی رسید. واردات گاز هم برای ایران خوب است و هم برای ترکمن‌ها، اینطور نشود که آنها احساس کنند این سود برای ایران است، نه آنها هم نفع خواهند برد.

وی خاطرنشان کرد: واردات گاز از ترکمنستان، تهاتر مقداری از آن با کالا، و نیز صادرات گاز به برخی از کشورهای همسایه چشم انداز خوبی را در زمینه ارتباط با همسایگان ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  گسترش خدمات دانش‌بنیان و تامین نیروی انسانی توانمند در حوزه علوم شناختی/ دانشجویان دکتری حمایت می‌شوند

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *