رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  تنوع اجراها رویکرد دور جدید جشنواره نواحی/ صدور ۲۱۱ مجوز موسیقی در هفته سوم فروردین به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمید عسگری، کیوان آقامحسنی، نوید وزیری و نرگس ذاکرجعفری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تنوع اجراها رویکرد دور جدید جشنواره نواحی/ صدور ۲۱۱ مجوز موسیقی در هفته سوم فروردین

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمید عسگری، کیوان آقامحسنی، نوید وزیری و نرگس ذاکرجعفری برگزار شد و اعضای این شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، زمان و مکان برگزاری این جشنواره و تغییر نام آن به گفت‌وگو پرداختند.  

*ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره  

در ابتدای این جلسه که به صورت آنلاین برگزار می‌شد، محمدعلی مرآتی درخصوص ژانر محور بودن جشنواره موسیقی نواحی اظهار داشت: من فکر می‌کنم جشنواره باید به سمتی حرکت کند که بتواند تبدیل به یک رسانه‌ای شود تا بیان‌های مختلف موسیقی در این جشنواره امکان بروز و ظهور پیدا کنند چون ما اگر بیاییم کانال ورودی را محدود کنیم عملاً راه رصد کردن یک سری اتفاقات موسیقی که در این مناطق وجود دارد را هم می‌بندیم. من فکر می‌کنم اگر به یک مفهوم وسیع‌تری برسیم که بتواند جذب حداکثری داشته باشد بیشتر می‌توانیم به هدف جشنواره نزدیک شویم. 

احمد صدری نیز در ادامه این بحث به مقوله وحدت در کثرت اشاره کرد و گفت:  در سال‌های اخیر در جشنواره نواحی بر مبنای وحدت‌محور بودن حرکت کردیم ولی ترجیح این است که در دوره جدید جشنواره ،وجوه افتراق‌شان بررسی شود. ما در سال‌های گذشته هم تنوع موسیقی داشتیم ولی یک خط محوری مشخصی هم وجود داشت که همه این‌ها را به همدیگر پیوند می‌داد. من فکر می‌کنم ما خود به خود تنوع را خواهیم داشت و ترسی از این ماجرا وجود ندارد. به همین خاطر به نظرم مهم است که در این دوره به سمت وجوه افتراق برویم.

این خبر را هم ببینید:  معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌ سنتی میراث فرهنگی استان اصفهان منصوب شد

نرگس ذاکرجعفری نیز عنوان کرد: من هم موافق این هستم که جشنواره را طوری برگزار کنیم تا همه با هر دیدگاهی بتوانند از جشنواره استفاده کنند. 

حمید عسگری دیگر عضو شورا بود که در این خصوص صحبت کرد و گفت: به نظر می‌رسد جمع با مسئله تنوع توافق دارد. فکر می‌کنم خود تنوع می‌تواند یکپارچگی یک کشور را نشان بدهد. کثرت در وحدت اینجا نمود پیدا می‌کند. 

14000208000997 Test NewPhotoFree - تنوع اجراها رویکرد دور جدید جشنواره نواحی/ صدور ۲۱۱ مجوز موسیقی در هفته سوم فروردین

*زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

در ادامه این جلسه، محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی درخصوص زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی گفت: زمان جشنواره موسیقی نواحی در سال‌های اخیر همواره در هفته وحدت بوده است.یعنی اگر بخواهیم به سنت سال‌های قبل عمل کنیم باید این چند روز را به‌عنوان تاریخ برگزاری جشنواره اعلام کنیم، و لازم است ملاحظات استان برگزار کننده را نیز در خصوص زمان برگزاری جشنواره بدانیم.

*کرمان میزبان احتمالی جشنواره چهاردهم

مدیرکل دفتر موسیقی در رابطه با مکان برگزاری جشنواره نیز عنوان کرد: به تازگی استانداری کرمان برای برگزاری این دوره جشنواره اعلام آمادگی کرده است و ان شاالله با بهره‌مندی از دیدگاه شورای سیاستگذاری ،مسوولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور هنرمندان عزیز ،در این باره نیز بزودی تصمیم گیری می شود.در سال های اخیر کرمان میزبان شایسته ای برای این جشنواره بوده است. تنوع موسیقی نواحی در سراسر کشور ،باعث شده استان های دیگری نیز خواهان استقبال از موسیقی نواحی باشند.
****************************

صدور ۲۱۱ مجوز موسیقی در هفته سوم فروردین 

13991209000452 Test NewPhotoFree - تنوع اجراها رویکرد دور جدید جشنواره نواحی/ صدور ۲۱۱ مجوز موسیقی در هفته سوم فروردین

دفتر موسیقی در هفته سوم فروردین مجوز  ۱۹۵ تک آهنگ و ۱۶  آلبوم را صادر کرده است.

این خبر را هم ببینید:  آخرین آمار کرونا در اردبیل| بستری ۲۸ بیمار جدید/ شمار بیماران بستری به ۳۶۲ نفر کاهش یافت

در این هفته دو آلبوم «سبا» و هفت آلبوم شامل «درنا، تجنیس، لو، گرایلی، نوائی، سردار عیوض خان و اینجتمه» که همگی در حوزه موسیقی نواحی هستند، مجوز انتشار گرفتند.

موسیقی این آلبوم ها از مقام های موسیقی شمال خراسان است و توسط رحیم رضایی یکی از نوازندگان این خطه روایت شده است و نامی از آهنگساز این مقام ها در دست نیست.

برای این آثار فقط مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها