پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تنها ۳۰ درصد سفرها در منطقه ۲۲ با سیستم حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تنها ۳۰ درصد سفرها در منطقه ۲۲ با سیستم حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد

به گزارش جامعه نیوز:

 تنها ۳۰ درصد سفرها در منطقه ۲۲ با سیستم حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ شهر تهران در خصوص ساخت مترو در منطقه ۲۲ گفت: از برنامه پنج ساله اول کشور موضوع حمل و نقل عمومی مد نظر قرار داشته است.

وی افزود: در این سالها قوانین متعددی برای حوزه حمل و نقل نوشته شده است و هر کدام از دولت ها هم بسته به توانمندی شأن در این حوزه عمل کرده اند.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: در سالهای ۷۶ تا ۸۰ حدود ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان اتوبوسرانی کشور شد و در سال ۸۰ هم فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی از تهران و مشهد آغاز شد.

نوذرپور تصریح کرد: امروز ۹ شهر و بهتر بگوییم کلانشهر کشور سیستم حمل و نقل ریزی دارند و فعالیت آن باعث بهبود امورات مردم شهر ها شده است.

وی ادامه داد: البته یکی از مشکلات سالهای اخیر این بوده است که دولت نقش خود را در تامین منابع برای نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی پرداخت نکرده است.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: دولت مکلف شده بود که پنجاه درصد هزینه های ساخت مترو را بپردازد اما این موضوع در تهران حداقل محقق نشده است و در تهران کمتر از ۳۰ درصد از موظفی خود را انجام داده است.

نوذر پور تصریح کرد: در شهر تهران یکی از موضوعات مهم شهر و اولویت های مدیریت شهری توسعه حمل و نقل عمومی بوده است و این روزها هم خبرهای خوبی در این حوزه به گوش می رسد.

این خبر را هم ببینید:  اخلاص، اطاعت از ولی و صداقت با مردم همواره مورد تاکید آیت‌الله مصباح بود

وی ادامه داد: در تهران دولت تا کنون ده درصد به مترو کمک کرده است و این در حالی است که خود منطقه ۲۲ هم از این سهم بی نصیب مانده است.

امروز تنها ۳۰ درصد از حمل و نقل های رخ داده در منطقه ۲۲ با سیستم حمل و نقل عمومی صورت میگیرد در حالی که اگر حمل و نقل عمومی توسعه می یافت شاهد تفاوت معنادار بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ نیز گفت: خوشبختانه در این طرح تفصیلی می توان گفت به موضوع حمل و نقل عمومی توجه ویژه شده است و این طرح تفصیلی تی.او.دی محور شده است.

انتهای پیام/