رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الأحد ۹ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 27 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد گروه سیاسی خبرگزاری فارس: پرونده معروف و جنجالی اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه بالاخره بعد از چند ماه بررسی قضایی که عموماً بخشی از آن توسط رسانه هایی چون صدا و سیما به اطلاع مردم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: پرونده معروف و جنجالی اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه بالاخره بعد از چند ماه بررسی قضایی که عموماً بخشی از آن توسط رسانه هایی چون صدا و سیما به اطلاع مردم رسیده بود، بلاخره امروز به سرانجام رسید و اکبر طبری به خاطر انجام تخلفاتی چون ارتشاء و پولشویی به مجازاتی چون حبس و ضبط اموال محکوم شد. 

13990622000782 Test NewPhotoFree - تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد

بر پایه این حکم صادره،  معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه مجموعا به واسطه هشت عنوان اتهامی به ۵۸ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز حبس محکوم شده است که مجازات اشد (۳۱ سال حبس) پس از قطعیت حکم اجرا خواهد شد.

ضبط سه دستگاه آپارتمان مسکونی در برج روما در کامرانیه تهران که یک واحد به مساحت ۶۳۳ متر و واحد دیگر به مساحت ۳۸۸ متر و واحد سوم به مساحت ۳۸۰ متر هست فقط بخشی از ضبط اموالی بود که به روش‌های غیرقانونی توسط اکبر طبری به دست آمده بود.

*رویکرد مهم جدید دستگاه قضا

پس از تغییراتی که در رویکرد قوه قضاییه ایجاد شد و عموما به دوران ریاست حجت الاسلام رئیسی و دستگاه قضا بر می گردد، رسیدگی به تخلفاتی که در درون این قوه رخ می دهد، در اولویت قرار گرفته و در همین زمینه بسیاری از قضات متخلص و همچنین مقاماتی که در درون دستگاه قضا در روند اجرای عدالت اختلال ایجاد می‌کردند مورد رسیدگی و برخورد جدی قرار گرفتند. اکبر طبری و کسانی که به نحوی با او در برخی تخلفات انجام شده در قوه قضاییه همکاری داشتند، امروز پس از ماه‌ها بررسی قضایی با احکام صادره از سوی قوه قضائیه مواجه شدند و قرار است پس از نهایی شدن احکام به سزای اعمال خود برسد.

13990327000343 Test NewPhotoFree - تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد

این قطعاً یک موفقیت بزرگ هم برای دستگاه قضا و هم برای جمهوری اسلامی ایران است و قطعاً انتشار این خبر پیامدهای مثبتی در جامعه از جمله ایجاد امیدواری نسبت به گسترش عدالت قضایی در کشور در بر دارد و این نکته از چشم دشمنان انقلاب دور نمی‌ماند.

کما اینکه اعلام این احکام با اجرای حکم قصاص یک قاتل در زندان عادل آباد شیراز همزمان شد و این مسئله موجب شد که رسانه‌های معاند به صورت گسترده به اعدام نوید افکاری پرداخته و به همان میزان از پرداختن به خبر صدور حکم قضاییه اکبر طبری ممانعت بورزند.

13990622000801 Test NewPhotoFree - تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد

این بازی رسانه‌ای در حالی است که چند روز پیش فیلم اعترافات نوید افکاری نسبت به قتل یک کارمند ساده در شیراز به صورت گسترده از طریق رسانه ملی به اطلاع مردم رسید و همه مردم دیدند که این قاتل با برنامه قبلی نسبت به قتل این فرد با همکاری برادرش اقدام کرده است.

اعترافات فوق که حاوی فیلم هایی از این جنایت نوید افکاری است جایی برای صحبت و ادعای اضافی باقی نمی‌گذارد ولی با این حال چون تخریب دستگاه قضا در دستور کار جدی معاندین قرار دارد، با ادعاهایی غیر مستند سعی کردند ضمن محو کردن خبر صدور حکم طبری در افکار عمومی، از دستگاه قضا یک چهره ناعادل و خون‌خوار به افکار عمومی جهان و ایران بسازند.

13990622000805 Test NewPhotoFree - تمسک به قصاص یک قاتل برای کم‌رنگ‌سازی حکم ۵۸ سال حبس مدیر فاسد

 

هرچند هر بار پس از صدور حکمی جدید علیه مفسدین اقتصادی معاندین یک خبر دیگر را مستمسک کاهش اثر خبر اول می‌کنند ولی با این حال خبر محاکمه این مفسد اقتصادی در چند ماه گذشته آن‌ قدر در سطح جامعه به یک مطالبه و دغدغه عمومی تبدیل شده بود که تمسک ضد انقلاب به اعدام ساده یک محکوم به قتل نتواند در دراز مدت از اثر این اقدام بزرگ دستگاه قضا بکاهد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها