رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January
اوقات شرعی

جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز: تلاش مسجدی‌ها برای راه‌اندازی رادیو یا تلویزیون کتاب به گزارش خبرگزاری فارس، سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما) در نشست مجازی با کارشناسان امور کتابخانه‌های مساجد کشور ضمن تقدیر از مدیر و کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری که […]

به گزارش جامعه نیوز:

تلاش مسجدی‌ها برای راه‌اندازی رادیو یا تلویزیون کتاب

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما) در نشست مجازی با کارشناسان امور کتابخانه‌های مساجد کشور ضمن تقدیر از مدیر و کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری که دبیرخانه کشوری رواق کتاب را برعهده دارند، افزود: باید به سمت فعال کردن شبکه کتابخوان‌های مساجد کشور حرکت کنیم. 

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما) گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور باید با ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها، می‌توانیم شاهد حضور حداکثری اعضای کتابخانه‌های مساجد کشور در بستر فضای مجازی بوده و با تقویت شبکه کتابخوان‌های مساجد، تعداد کتابخوان‌ها را افزایش بدهیم.

وی با اشاره به اینکه با پویش‌های مردمی بالاخص پویش مردمی شنبه‌های کتاب مساجد، حضور ائمه جماعات و کتابداران در شبکه کتابخوان‌ها تقویت خواهد شد، افزود: با معرفی کتاب در شنبه‌های هرهفته توسط ۱۲۰۰۰ کتابدار موجود در کتابخانه‌های مساجد و ائمه محترم جماعات مساجد، شاهد تقویت هرچه بیشتر شبکه کتابخوان‌های مساجد خواهیم بود.

 معاون فرهنگی هنری ستاد فهمای کشور با تاکید بر اینکه سیاست قدیم این ستاد بر سخت افزار و تجهیز کتابخانه‌های مساجد بوده است، افزود: سیاست‌های جدید ستاد با توجه به کمبود اعتبارات مالی، تقویت و گسترش نرم‌افزاری کتابخانه‌های مساجد کشور است.

وی افزود: پیگیری‌های لازم برای ایجاد رادیو کتاب و تلویزیون کتاب با صدا و سیمای کشور در حال انجام است و با هماهنگی‌های لازم با وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تقدیر از مروجین کتاب انجام خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ابلاغ شد

سعادتی ادامه داد: با معرفی کتاب در طرح ملی شنبه‌های کتاب مساجد توسط مادران شهید می‌توان یک جریان سازی فرهنگی در مباحث کتاب و کتابخوانی ایجاد کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با پایان یافتن محدودیت‌های کرونایی و یا در مناطق سفید با تشکیل حلقه‌های کتابخوانی در مساجد برای کتابخوانی الگوسازی خوبی صورت پذیرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها