رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  تلاش فتح برای قانع کردن حماس به تعویق انتخابات فلسطین به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس دستور اولیه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان قرار بود انتخابات پارلمانی فلسطین در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تلاش فتح برای قانع کردن حماس به تعویق انتخابات فلسطین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس دستور اولیه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان قرار بود انتخابات پارلمانی فلسطین در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار شود اما اکنون زمزمه‌هایی درباره تعویق انتخابات به گوش می‌رسد.

روزنامه «الاخبار» در همین زمینه به نقل از منابع حماس نوشت، سران جنبش فتح طی هفته گذشته سعی کرده‌اند به بهانه ممانعت رژیم صهیونیستی از برگزاری انتخابات در قدس، حماس را به تعویق در برگزاری انتخابات فلسطین قانع کنند اما حماس خواستار اتخاذ یک سازوکار برای برگزاری انتخابات در قدس اشغالی و ایستادن در برابر رژیم صهیونیستی است.

این روزنامه افزود، فتح با این درخواست حماس مخالف است و می‌گوید این اقدام بر روابطش با رژیم صهیونیستی تأثیر می‌گذارد و ممکن است به وضع تحریم‌هایی علیه رام‌الله یا عدم تحویل اموال متعلق به تشکیلات خودگردان شود.

در ادامه این گزارش آمده، از سوی دیگر اختلافات در داخل جنبش فتح بویژه بر سر جانشینی محمود عباس همچنان ادامه دارد به عنوان مثال «جبریل الرجوب» عضو کمیته مرکزی فتح بر برگزاری انتخابات در زمان خودش اصرار دارد اما برخی دیگر از اعضای ارشد فتح مانند «عزام الاحمد» و «ماجد فرج» با آن مخالف هستند و می‌گویند انتخابات بر شانس الرجوب برای جانشینی عباس می‌افزاید.

الاخبار نوشت، عباس از نشست اخیر کمیته مرکزی عصبانی است زیرا حماس با پیشنهاد وی برای لغو انتخابات مخالفت کرد.

این خبر را هم ببینید:  آخرین آمار کرونا در قزوین/۱۰ فوتی و ۴۶۴ بیمار جدید کرونایی

سه‌شنبه (دیروز) مقامات ارشد حماس و گروه‌های مستقل فلسطینی بر لزوم برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن تاکید کردند و گفتند که اهالی قدس با پیروزی در انتفاضه چند روز اخیر خود مقابل رژیم اشغالگر نشان دادند که می‌توانند انتخابات را هم در قدس برگزار کنند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها