پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

تلاش دانشجویان ایرانی خارج کشور برای کمک به حل مشکلات مردم خوزستان

به گزارش جامعه نیوز:

 تلاش دانشجویان ایرانی خارج کشور برای کمک به حل مشکلات مردم خوزستان

محمد حسین عطایی دولت آبادی دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات مردم خوزستان و دغدغه دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای کمک به حل مشکلات گفت: از زمانی که مشکلات مردم عزیزمان در خوزستان به وجود آمد، مشکلات مربوط به خوزستان را چه از طریق رسانه های معتبر و چه از طریق گزارشات دیگری که دریافت می‌شد، دنبال می کردیم و خیلی تمایل داشتیم که برای حل مشکلات مردم خوزستان کاری انجام دهیم.

 وی افزود: بسیاری از دانشجویان ایرانی خارج از کشور نسبت به مشکلاتی که هموطنانشان با آن مواجهه می شوند دغدغه دارند و احساس مسئولیت می کنند  و در همین راستا اقدامات قابل توجهی هم صورت گرفته که می توانم به برخی از پروژه های خیریه مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا استناد کنم که در همان اوایلی که شرایط کرونا در کشور به وجود آمد سریعاً برای کمک اقدام کرد و توانست برای بیمارستانها برخی دستگاه های مورد نیاز را تهیه کند و همچنین برخی اقلام مورد نیاز بهداشتی مثل ماسک و مایع دستشویی را برای مناطق محروم کشور ارسال کند.

عطایی تاکید کرد: همچنین برای دانش‌آموزان نیازمند که امکان خرید تبلت و موبایل نداشتند چندین دستگاه تبلت خریداری و به آنها اهدا شد و از این طریق توانستند در کلاسهای مجازی مدارسشان شرکت کنند.

وی گفت: ما همچنین عمل جراحی چشم یکی از هموطنان نیازمند را نیز بر عهده گرفتیم و برای یک خانواده نیازمند یخچال تهیه شد. برای یک خانواده هم که وضعیت مالی نامناسبی داشتند و با مشکلات زیادی مواجه بودند لوازمی برای ایجاد کسب و کار خانگی تهیه کردیم.

این خبر را هم ببینید:  موافق وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد/شریعتی: اسماعیلی مشکلات حوزه فرهنگ را به خوبی احصا کرده است

 دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا تصریح کرد: در اوایل شیوع ویروس کرونا در اطلاعیه مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه آلمان نیز آمده بود که برای تهیه لباس های مخصوص، ماسک و وسایل ضد عفونی و استرلیزه و ارسال به ایران اقدام کردند. چند روز پیش هم دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ایروان اطلاع داد که در نظر دارند بسته های غذایی برای خانواده های کم بضاعت تهیه کنند.

وی گفت: خوشبختانه دوستان ما در تشکیلات برای کمک به هموطنان کارهای خیر بسیاری انجام دادند و هم اکنون نیز در حال انجام اینگونه اقدامات خداپسندانه و خیرخواهانه هستند.

عطایی تاکید کرد: تمام این کارهای خیری که انجام شد در شرایط تحریم صورت گرفت و در صورتی که پیچ های جمع آوری کمک ها مکررا بسته می شد و با مشکلاتی بانکی نیز مواجه بودیم ولی با این حال دوستان همت کردند و این کارها انجام شد و به دلیل شفافیتی که در کار وجود داشت حمایت های خوبی هم از سوی خیرین صورت گرفت.

وی تاکید کرد: ما خیلی علاقه داشتیم برای مشکلات مردم خوزستان هم بتوانیم کاری انجام دهیم و بر همین اساس با دوستانی که در خوزستان داشتیم تماس گرفتیم و بررسی‌های لازم صورت گرفت و تصمیم گرفتیم علاوه بر کمکهای نقدی از  ظرفیت علمی اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا و سایر دانشجویان و متخصصین ایرانی که در خارج از کشور حضور دارند، استفاده کنیم.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا گفت: ما برای اینکه بتوانیم کارها را با قدرت و به خوبی پیش ببریم نیاز بود که در خوزستان نماینده ای داشته باشم. به همین دلیل دکتر محمدحسین فیض حداد را برای این کار در نظر گرفتیم. ایشان در زمان تحصیل در دانشگاه بردفورد عضو انجمن اسلامی دانشجویان بردفورد بود و پس از بازگشت به ایران هم در برگزاری کنفرانس های علمی و مراسمات فرهنگی به مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا کمک کردند و در حال حاضر نیز نسبت به برگزاری کنفراس علمی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا رهنمودهای ارزشمندی ارایه می کنند.

این خبر را هم ببینید:  مجروح شدن هفت نظامی صهیونیست در عملیات زیرگیری در قدس اشغالی

وی تصریح کرد: برهمین اساس بنده ایشان را به عنوان نماینده در خوزستان معرفی کردم. ان شاء الله با توجه به رویکرد جهادی که دارند در پیگیری مشکلات مردم شهید پرور خوزستان و استفاده از ظرفیت های اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا موثر خواهند بود.

عطایی گفت: دوستانی که تمایل دارند به مردم عزیز خوزستان کمک کنند می توانند با ارسال ایمیل به نشانی Khuzestan@uisae.org با ایشان ارتباط بگیرند و ظرفیتهایی که دارند را به ایشان اعلام کنند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *