رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تقویم انتخابات ریاست جمهوری از اسفند ماه خواهد بود/طرح مجلس برای استعفا سه ماه پیش از انتخابات به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تسلیت شهادت امام حسین (ع)، گفت: ما […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تقویم انتخابات ریاست جمهوری از اسفند ماه خواهد بود/طرح مجلس برای استعفا سه ماه پیش از انتخابات

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تسلیت شهادت امام حسین (ع)، گفت: ما در شرایط بین المللی خاصی قرار داریم.

وی ادامه داد بعد از اینکه آمریکایی ها خروج غیر قانونی از برجام داشتند دست به اقداماتی زده اند و در آستانه انتخابات آمریکا قصد استفاده از بند های ۳۶ و ۳۷ برجام را داشت که ناکام بود و به سمت استفاده از مکانیسم ماشه رفته که آن هم ان شاالله محکوم به شکست خواهد بود. لذا در این شرایط باید وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنیم.

عرف در مورد اقدامات معاونت مربوطه گفت: مهمترین اقدام ما ساماندهی فضای حزبی کشور بودیم. کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وظیفه تطبیق قانون ابلاغی سال ۹۵  احزاب را دارد. در این مدت خانه احزاب استحکام یافته است.

معاون سیاسی وزیر کشور بیان داشت: سه کمیسیون امنیت کشور در یه بخش کارگری، دانشجویی و اقوام است. در اعتراضات سال گذشته که تحصن و اعتراض در بخش نفت بود به آن ورود پیدا کرد و با همکاری وزارت نفت مشکل حل شد.

وی تاکید کرد: در انتخابات ۲۱ شهریور مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم تبلیغات میدانی نداریم و قرار شد از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیمای استانها استفاده شود.

عرف بیان داشت: در مراکز استان ها نامزدها دعوت و پروتکل‌ها به آنها ابلاغ و اگر لازم باشد از آنها تعهد گرفته می شود.   از ۸ شهریور هم زنگ میان‌دوره‌ای انتخابات مجلس خورده و افرادی که باید از کار خود استعفا دهند اقدامات لازم را انجام دهند. 

وی افزود: تقویم انتخابات ریاست جمهوری از اسفند ماه خواهد بود اما در طرحی که مجلس دارد می‌خواهند برای انتخابات ریاست جمهوری هم سه ماه استعفا بگذارند که هنوز به قانون تبدیل نشده و هر وقت ابلاغ شد آن را اجرایی می کنیم.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها