رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  تقویت همکاری محور دیدار مقامات ازبکستان و سازمان امنیت و همکاری اروپا به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «عبدالعزیز کامل اف» وزیر امور خارجه ازبکستان و «جان مک‌گریگر» هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان که ماموریت خود را در این کشور به پایان می‌رساند، چگونگی و چشم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تقویت همکاری محور دیدار مقامات ازبکستان و سازمان امنیت و همکاری اروپا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «عبدالعزیز کامل اف» وزیر امور خارجه ازبکستان و «جان مک‌گریگر» هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان که ماموریت خود را در این کشور به پایان می‌رساند، چگونگی و چشم انداز همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند.

طرفین با رضایتمندی بر نتایج سفر «آنا لینده» رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزیر امور خارجه سوئد به ازبکستان را تاکید کردند.

دو طرف همچنین بر فعالیت مشترک مبنی بر مقابله با همه گیری کروناویروس و کاهش پیامدهای آن اشاره کردند.

همچنین بر اهمیت تداوم همکاری‌های متقابل مبنی بر اجرایی طرح‌های مختلف سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان و مندرج در «نقشه راه» در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ میلادی تاکید شد.

کامل اف در پایان این دیدار از هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان بابت فعالیت پرثمر و سهم ارزنده در تحکیم همکاری‌های عملی بین ازبکستان و سازمان قدردانی کرد.  

«جان مک‌گریگر» نیز برای کمک‌های همه جانبه در انجام ماموریت خود در ازبکستان تشکر کرد.

«شیرزاد اسداف» معاون رئیس دفتر ریاست جمهوری ازبکستان نیز روز گذشته هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان را به حضور پذیرفت و نامه قدردانی «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور را به مناسبت پایان ماموریت دیپلماتیکش در ازبکستان به وی تسلیم کرد.

گفتنی است، دیپلمات کانادایی در ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان تعیین شد. در سال ۲۰۱۹ میلادی به وی نشان «دوستی» اعطا شد.

این خبر را هم ببینید:  شصتمین دورهمی هم‌شتابی در اردبیل برگزار شد/ بازی‌سازی براساس فرهنگ اسلامی ـ ایرانی ضروری است

«جان مک‌گریگر» به عنوان رئیس دفتر سازمان امنیت و همکاری اروپا در ترکمنستان منصوب شده است.

«پیئر فان ارکس» دیپلمات سوئیس جایگزین وی در ازبکستان می‌شود.

ازبکستان از سال ۱۹۹۲ میلادی عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

در سال ۱۹۹۵ میلادی به ابتکار ازبکستان، در تاشکند دفتر سازمان امنیت و همکاری اروپا در روابط با کشورهای آسیای مرکزی که فعالیت برقراری تماس‌ها در سطح‌های مختلف و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه‌های مورد علاقه طرفین‌ را انجام می‌دهد، افتتاح شده است.

در سال ۱۹۹۹ میلادی این دفتر به مرکز سازمان امنیت و همکاری اروپا در تاشکند تغییر نام داد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ میلادی به ابتکار طرف ازبکی توسط شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا تصمیمی در مورد تاسیس دفتر هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان اتخاذ شده است.

در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۶ میلادی دولت ازبکستان و سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص تاسیس  سمت هماهنگ‌کننده طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا در ازبکستان یادداشت تفاهم امضا کردند.

در حال حاضر در ازبکستان طرح‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا اجرا می‌شود. ازبکستان با  سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه‌های تحکیم امنیت و ثبات منطقه‌ای، رشد نهادهای جامعه مدنی، گسترش همکاری‌های اقتصادی و انسانی بین‌المللی، محیط زیست همکاری می‌کند.

انتهای پیام/ح


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها