رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 164 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  تفاهم‌نامه بنیاد علوی دیشموک و امور عشایر در طرح اصلاح نژاد دام به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک، تفاهم نامه طرح اصلاح نژاد دام سبک بین بنیاد علوی دیشموک و امور عشایری شهرستان کهگیلویه امضا شد در این تفاهم نامه  همکاری یکساله پیرامون اجرای برنامه های توسعه رسته دام سبک به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تفاهم‌نامه بنیاد علوی دیشموک و امور عشایر در طرح اصلاح نژاد دام

به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک، تفاهم نامه طرح اصلاح نژاد دام سبک بین بنیاد علوی دیشموک و امور عشایری شهرستان کهگیلویه امضا شد در این تفاهم نامه  همکاری یکساله پیرامون اجرای برنامه های توسعه رسته دام سبک به تعداد ۴۰ هزار رأس در طرح اصلاح نژاد دام سبک بخش دیشموک مورد تاکید قرار گرفت.

اسفندیار مختاری مدیر بنیاد علوی دیشموک اظهار کرد: هدف از طرح افزایش راندمان تولید در گله‌های روستایی، ارتقای معیشت، ارتقای بهداشت و کاهش تلفات و اصلاح نژاد دام سبک است.

وی گفت: محدوده اجرایی این طرح فقط بخش دیشموک بوده و تعهداتی از قبیل آموزش، توانمندسازی و بکارگیری تسهیل‌گران و مشاوران فنی استان و محلی، ظرفیت سازی‌ جوامع محلی در روستاهای هدف، تشکیل شبکه‌های روستایی دام و ارتقای دانش اعضای شبکه بنیاد علوی در مورد این طرح خواهد داشت که به نحو احسن انجام خواهدشد.

اکبر بینا معاون اشتغال نهاد آبادانی و پیشرفت دیشموک گفت: در جهت اشتغال و توانمند‌سازی‌ دامداران منطقه برنامه‌هایی در یکسال اخیر اجرا شده و ثمربخش بوده و این امر تداوم خواهد داشت.

سید خداداد اجتهادی گفت: با توجه به اینکه عشایر زیادی در منطقه دیشموک داریم و بیش از ۷۰۰ خانوار در این زمینه فعال هستند،  تصمیم گرفتیم با بنیاد علوی رایزنی و جهت خدمت به دامداران منطقه مشارکتی وارد عمل شویم.

رئیس اداره امور عشایر شهرستان کهگیلویه یادآور شد: سودآوری، توانمندسازی، اشتغال  و صرفه جویی اقتصادی در دام مواردی است که‌ برای‌ دامداران آن منطقه به کمک بنیاد علوی محقق خواهد شد و در این طرح در کنار نهاد آبادانی و پیشرفت دیشموک برنامه‌هایی از قبیل، فراهم کردن خدمات و کالاهای یارانه‌ای مورد نیاز  پروژه، همکاری در ایجاد و یا بهسازی زیر ساخت‌های بهداشتی دام  و اولویت بندی و تسهیل در صدور مجوز پرداخت  تسهیلات به طرح پروژه را  اجرا خواهیم کرد.

این خبر را هم ببینید:  کشته شدن یک نفر در پی انفجار منزل مسکونی در جهرم

اجتهادی گفت: دیشموک ظرفیت بالایی جهت توسعه امور دام دارد و استقرار بنیاد علوی در این منطقه در جهت گسترش این امر مهم و تاثیر گذار بوده و انتظار می‌رود به ثمر بخش کردن این طرح بزرگ  در سالهای آینده کمک کند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۷


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها