رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: تغییرات کانون مداحان با انتخابات ۳ مرداد/ جدایی شاعر از مداح به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان با رویکرد و شعار «کانون مداحان، در مسیر ارتقا؛ حمایت بیشتر، هدایت بهتر، نظارت موثرتر» برنامه‌ریزی شده است تا شاهد تحول در روند برنامه‌ها و عملکرد […]

به گزارش جامعه نیوز:

تغییرات کانون مداحان با انتخابات ۳ مرداد/ جدایی شاعر از مداح

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان با رویکرد و شعار «کانون مداحان، در مسیر ارتقا؛ حمایت بیشتر، هدایت بهتر، نظارت موثرتر» برنامه‌ریزی شده است تا شاهد تحول در روند برنامه‌ها و عملکرد این کانون صنفی مداحان باشد.

مداحان مستمر امکان شرکت در انتخابات کانون را دارند

براساس این گزارش، مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی، با پرسش از ۱۵۰ صاحبنظر و جمع کردن نظرات حدود ۳۰۰۰ مداح کشور، چند تغییر در انتخابات کانون قطعی شده و براین اساس انتخابات در مرحله شهرستانی همانند قبل برگزار خواهد شد، اما در این مقطع تنها افراد می‌توانند شرکت کنند که در تمام مدت سال به مداحی می‌پردازند و افرادی که تنها چند روز در سال مداحی می‌کنند، امکان شرکت ندارند.

تشکیل شورای اندیشه‌ورز مداحان در استان و کشور 

در هر استان چند ستایشگر برجسته در هر استان به عنوان شورای اندیشه‌ورز انتخاب می‌شوند تا به روند فعالیت‌های کانون کمک کنند و نظرات مشورتی دهند. همچنین به هیأت رئیسه کانون مداحان کشور و استان نیز چند مداح شاخص اضافه می‌شود. البته این افراد با برگزاری انتخابات میان مداحان شاخص استان و کشور انتخاب می‌شوند.

کانون شاعران آیینی از مداحان جدا شد

چهارمین تغییر امسال، راه‌اندازی کانون جداگانه برای شاعران آیینی است. این قشر باتوجه به مسائل متفاوت مبتلابه با مداحان نیازمند کانونی متفاوت هستند که این نیاز برآورده خواهد شد.

توجه ویژه به بانوان مداح

برای توجه به بانوان مداح که نقش بسیار تاثیرگذاری دارند، به عنوان تغییر آخر امسال بناست تا در آینده نزدیک برای آنان انتخابات جداگانه‌ای برگزار شود.

این خبر را هم ببینید:  بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کمیسیون شوراها/ کسب نظر از شورای نگهبان برای نهایی شدن لایحه

۲۳ تیرماه آخرین مهلت ثبت‌نام کاندیداتوری مداحان​

انتخابات کانون مداحان ۳ مردادماه برگزار خواهد شد و تمام مداحان مستمر و فعال در طول سال فرصت دارند ۲۳ تیرماه با مراجعه به دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی در استان‌ها، برای شرکت در انتخابات و کاندیداتوری ثبت‌نام کنند.

روند تاییدیه مداحان در شهرستان‌ها

براساس دستورالعمل این انتخابات، مداحان مستمر در یک شهرستان شناخته شده هستند، اما اگر مداح فعالی به هر دلیلی شناخته شده نبود باید دو مسئول هیأت یا دو مداح سرشناس او را تایید کنند که او در اکثر مناسبت‌ها به مداحی می‌پردازد.

سازمان تبلیغات اسلامی از تمام اعضای جامعه مداحان تقاضا کرده است تا کمک کنند جایگاه این کانون ارتقا پیدا کند که قطعا به نفع معنویت جامعه خواهد بود.

موشن‌گرافیکی از تغییرات انتخابات این دوره کانون مداحان را اینجا مشاهده کنید:

 

 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها