رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: تغییرات در کتابخانه ملی با پایان دوره ۴ ساله اشرف بروجردی به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ۲۸ اسفندماه سال ۹۵ بود که «اشرف بروجردی» با حکم رئیس‌جمهور برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» منصوب شد و حالا با […]

به گزارش جامعه نیوز:

تغییرات در کتابخانه ملی با پایان دوره ۴ ساله اشرف بروجردی

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ۲۸ اسفندماه سال ۹۵ بود که «اشرف بروجردی» با حکم رئیس‌جمهور برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» منصوب شد و حالا با اتمام زمان این حکم خبرها دال بر تغییرات مدیریتی در کتابخانه ملی است.

بر اساس این گزارش، البته تغییرات مدیریتی پس از ماجرای آبگرفتگی بخشی از اسناد در آرشیو ملی قوت گرفته بود، اما هنوز زمان حکم بروجردی به اتمام نرسیده بود. اکنون با اتمام حکم دریافتی او از رئیس جمهور گزینه‌های تازه و جدیدی برای ریاست کتابخانه ملی مطرح شده‌اند.

در میان اسامی مطرح شده نام «حجت‌الاسلام والمسلمین رسول جعفریان»، رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و رئیس اسبق کتابخانه مجلس شورای اسلامی، بیش‌تر از سایر گزینه‌ها به گوش می‌رسد. در کارنامه جعفریان مدیریت در کتابخانه مجلس وجود دارد و او توانست تحولی جدی در روند کار این کتابخانه با دیجیتال‌سازی منابع ایجاد کند.

13990415000137 Test NewPhotoFree - تغییرات در کتابخانه ملی با پایان دوره ۴ ساله اشرف بروجردی

رسول جعفریان نهم تیرماه ۱۳۴۳ در خوراسگان اصفهان متولد شد. وی در ۱۳۵۵ تحصیل علوم دینی را آغاز کرد و دو سال بعد برای ادامه تحصیل به قم رفت. از ۱۳۶۰ به مطالعات تاریخی روی آورد و در ۱۳۶۳ نخستین کتاب وی چاپ شد.

رسول جعفریان دو بار جایزه کتاب سال ایران را دریافت کرده‌است؛ یک بار برای کتاب تاریخ سیاسی اسلام (سیره نبوی) و یک بار برای کتاب اطلس شیعه. او دو بار نیز برای کتاب جریان‌ها و سازمان‌های سیاسی مذهبی و کتاب اطلس شیعه، جایزه فارابی را دریافت کرده‌است.

این خبر را هم ببینید:  زنگنه: توسعه صنعت نفت باید پایدار باشد/ زاکانی: مرکز پژوهش‌ها به‌دنبال تعامل با دستگاه‌هاست

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها