رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تعیین معیارهای کاندیدای ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است نه مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:‌ در سیاست‌های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تعیین معیارهای کاندیدای ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است نه مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:‌ در سیاست‌های کلی نظام ابلاغیه رهبری، تعیین معیارها و شاخص‌ها توضیح داده شده و تاکید شده که تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجال سیاسی مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فقط توسط شورای نگهبان صورت می‌گیرد.

وی افزود: در سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات و در بند ۵ به صراحت آمده است که تعیین معیارهای رجال مذهبی و سیاسی و مدیر و مدبر بودن بر عهده شورای نگهبان است و اگر هم مجلس در این باره ورود می‌کند قطعاً با مخالفت شورای نگهبان مواجه خواهد شد.

وی افزود: من دیروز خدمت یکی از فقهای شورای نگهبان بودم و به وی گفتم که گفته می‌شود در این زمینه با شورای نگهبان هماهنگی صورت گرفته اما او گفت شورای نگهبان نظر پیشینی ندارد و تنها نسبت به مصوبات مجلس شورای اسلامی نظر می‌دهد.

نماینده تربت حیدریه در مجلس ماده چهار طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مورد تعیین معیارهای مدیر و مدبر بودن کاندیداهای انتخابات را خلاف اصل ۱۱۰ قانون اساسی عنوان کرد.

وی افزود: نباید به اختیارات شورای نگهبان ورود کنیم لذا پیشنهاد می کنم که این موضوع برای بررسی های بیشتر به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع شود. 

این خبر را هم ببینید:  ساخت ملک ریاست جمهوری با هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام شده است

نماینده تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس در سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به بنده ۱۰ بخش ۵ اشاره می کنند این در حالی است که در بند ۵ بخش ۱۰ به صراحت اشاره شده که مدیر و مدبر بودن و تعیین آن و تشخیص اینکه یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چنین ویژگی‌هایی را بر عهده دارد بر عهده شورای نگهبان است نه دیگران. 

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها