رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  تعیین تکلیف یک میلیون پرونده ثبت اسناد تا پایان سال به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی اقبال، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گرگان از تعیین تکلیف یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در اجرائیات ثبت در مجموع ۶۰ سال […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تعیین تکلیف یک میلیون پرونده ثبت اسناد تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی اقبال، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گرگان از تعیین تکلیف یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در اجرائیات ثبت در مجموع ۶۰ سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار پرونده خاک می‌خورده است.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در پرونده‌های اجرایی تا وقتی طرفین پرونده مراجعه نکنند، اقدامی نمی‌شود؛ اما سال گذشته با دستور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از این تعداد ۵۸۰ هزار را مختومه کردیم و مابقی تا پایان امسال مختومه می‌شود.

وی افزود: در گلستان نیز ۲۲ هزار پرونده اجرایی داریم که بخش عمده آن مربوط به بانک هاست و از آن‌ها می‌خواهیم زودتر برای تعیین تکلیف اقدام کنند.

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معضل اسناد عادی گفت: به راحتی می‌توان ادعا کرد ریشه مشکلات در ۷۰ درصد پرونده‌های حقوقی محاکم کشور اسناد عادیست.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون سند ثبت شده است که ۸ میلیون آن وکالتی است که زنگ خطر است. وکالت حتی بلاعزل آن به محض فوت یکی از طرفین از اعتبار ساقط می‌شود و باید در دادگاه اثبات مالکیت طرح شود.

اقبال از تلاش برای عملیاتی کردن سامانه بنگاه‌های معاملات در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این سامانه به محض انجام معامله افراد برای ثبت باید به دفاتر ثبت مراجعه کنند.

این خبر را هم ببینید:  گاز بدبو به عسلویه برگشت!

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این مراسم با اشاره به نقش دادگستری و اجرائیات ثبت برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: وصول معوقات بانکی در اجرائیات ثبت از یکسو و کمک به تسهیل برای توسعه واحد‌های تولیدی دو کارکرد متناقض دارند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: استان گلستان به وحدت مشهور است و همین وحدت سبب مشارکت و تعامل بین مسئولان هم شده است و از هیچ کمک و همراهی برای رفع مشکلات در مسیر خدمت رسانی دریغ نمی‌کنیم.

امروز محمدتقی رضاییان به عنوان مدیرکل ثبت اسناد و املاک گلستان معرفی و از زحمات حمید کشاورز مدیر سابق قدردانی شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها