رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۶ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 28 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: تعطیل شدن دائمی ۲ پالایشگاه در آمریکا به خاطر کاهش تقاضای سوخت به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، شرکت نفتی ماراتون پترولیوم امریکا اعلام کرد: به خاطر کاهش تقاضا برای سوخت در این کشور دو پالایشگاه خود در کالیفرنیا و نیومکزیکو را برای همیشه تعطیل می‌کند.تعطیلی […]

به گزارش جامعه نیوز:

تعطیل شدن دائمی ۲ پالایشگاه در آمریکا به خاطر کاهش تقاضای سوخت

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، شرکت نفتی ماراتون پترولیوم امریکا اعلام کرد: به خاطر کاهش تقاضا برای سوخت در این کشور دو پالایشگاه خود در کالیفرنیا و نیومکزیکو را برای همیشه تعطیل می‌کند.تعطیلی این پالایشگاه‌ها به بیکاری حدود ۸۰۰ نفر منجر خواهد شد.

 شرکت ماراتون که بزرگ‌ترین تولیدکننده سوخت در آمریکا به شمار می‌رود پیش از این به خاطر شیوع ویروس کرونا و ضعیف شدن تقاضا برای حامل‌های انرژی در این کشور فعالیت این دو پالایشگاه را موقتاً تعطیل کرده بود.

به طور کلی پالایشگاه‌ها در آمریکا به خاطر سقوط قابل توجه تقاضا برای سوخت خودرو و سوخت هواپیما ظرفیت تولید خود را ۲۰ درصد کاهش داده‌اند.

پالایشگاه ماراتون در کالیفرنیا چهارمین پالایشگاه بزرگ در این ایالت به شمار می‌رود و بنا به اعلام ماراتون قرار است از آن فقط به عنوان تأسیسات انبار نفت استفاده شود.

البته ماراتون گفته، در آینده احتمالاً از این تأسیسات برای تولید سوخت دیزل پاک که از زباله‌های صنعتی و روغن خوراکی مصرف شده به دست می‌آید استفاده خواهد کرد.

بنا به اعلام مؤسسه ریسیتینیو انتظار می‌رود، این شرکت بزرگ تولید سوخت در آمریکا برای سه ماهه دوم سال جاری به ازای هر سهم خود ۱.۷۵ دلار ضرر به ثبت برساند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ماراتون ۱.۷۳ دلار تقسیم سود کرده بود.

این شرکت همچنین قصد دارد شبکه پمپ بنزین‌های خود به نام اسپیدوی را هم به فروش برساند که ۱۵ تا ۱۷ میلیارد دلار از محل فروش دست ماراتون را خواهد گرفت.

این خبر را هم ببینید:  اگر بازارگردان ها در بازار سرمایه فعال شوند تعادل ایجاد می‌شود

از ابتدای سال جاری تا کنون سهام شرکت ماراتون ۳۸ درصد سقوط کرده و به ۳۸.۲ دلار رسیده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها