رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  تعداد بیماران کرونایی مازندران به هزار و ۲۲۲ نفر رسید به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، درحالی پیک چهارم کرونا در مازندران سپری می‌شود که شاهد روند کاهشی موارد ابتلا و بستری‌شدگان کرونایی در استان مازندران هستیم. تجربه موج‌های قبلی کرونا در استان مازندران بر ما ثابت کرده که باید پروتکل‌های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تعداد بیماران کرونایی مازندران به هزار و ۲۲۲ نفر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، درحالی پیک چهارم کرونا در مازندران سپری می‌شود که شاهد روند کاهشی موارد ابتلا و بستری‌شدگان کرونایی در استان مازندران هستیم.

تجربه موج‌های قبلی کرونا در استان مازندران بر ما ثابت کرده که باید پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته شود و حضور در دورهمی‌ها کماکان ممنوع است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۵۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۲۰۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  ۹۷۳ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۱۸ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی  با اشاره به سرعت بالا و سطح وسیع موج چهارم شیوع کرونا نسبت به موج‌های قبلی بر اعمال سختگیری‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد و خواستار رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده ، در خانه ماندن، عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی، تعطیلی مجالس و مراسم برای گذر از این شرایط بحرانی شد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۲۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ بیمار جدید بستری و ۳۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

این خبر را هم ببینید:  راهکار مدیران پرسپولیس در صورت قطعی شدن بحث قرنطینه

وی گفت: ۵۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۷۷ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۲۲۲ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها