پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش جامعه نیوز:

 تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس

علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح بیمه کارگران ساختمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود:‌ این طرح به دنبال ساماندهی بیمه کارگران ساختمانی است چرا که در وضعیت کنونی کارگران مدت‌ها باید در نوبت بیمه شدن بمانند و در مقابل کارفرمایان نیز هزینه بیمه کارگران ساختمانی را زیاد دانسته و عنوان می‌کنند که هزینه پرداختی از سوی آنان برای این موضوع زیاد است و سازمان تأمین اجتماعی نیز عنوان می‌کند که مبلغ پرداختی توسط کارفرمایان برای ۲۰ درصد حق بیمه کارگران ساختمانی تأمین‌کننده اعتبار لازم برای این موضوع نیست و در واقع هر سه از وضعیت فعلی بیمه کارگران ساختمانی ناراضی هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: پس از تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی جزئیات طرح برای رسیدگی بیشتر به کمیته اشتغال کمیسیون ارجاع شد و به کمیته ۲ هفته فرصت داده شد تا جزئیات طرح را مورد بررسی و کارشناسی قرار دهد و نتیجه را برای تصویب به صحن کمیسیون ارائه کند.

عنابستانی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه طرح بازنشستگی پیش از موعد مورد بحث قرار گرفت که بدون رأی‌گیری در مورد کلیات آن طرح مذکور برای بررسی به کارگروه تخصصی ارجاع شد اما فضای کلی کمیسیون با این طرح مخالف بود.

وی افزود:‌ طرح بازنشستگی پیش از موعد در واقع بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه و بازنشستگی مردان با ۲۵ سال سابقه را دنبال می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت:‌ در مورد انتخاب نمایندگان کمیسیون اجتماعی برای عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اعضای کمیسیون با یک رأی استمزاجی به هیأت رئیسه وکلات دادند تا این نمایندگان را انتخاب کند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  مجلس یازدهم برای شفافیت حداکثری با هیچ کس تعارف ندارد/ شفافیت رفتار مم‌تر از آراست

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *