رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تصویب لوایح FATF موجب تضعیف اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌شود محمدحسین قائدشرف عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و دبیر اسبق اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور درباره FATF گفت: در روزهای اخیر درباره بررسی مجدد FATF […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تصویب لوایح FATF موجب تضعیف اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌شود

محمدحسین قائدشرف عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و دبیر اسبق اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور درباره FATF گفت: در روزهای اخیر درباره بررسی مجدد FATF در مجمع بحث هایی مطرح شد و گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه احتمالاً لوایح FATF بدون شرط یا با شروطی تصویب شود، وجود داشت که البته اعلام شد در جلسه امروز مجمع در این باره تصمیم گیری نخواهد شد، اما فشارها برای تصویب این لوایح در جلسات بعدی همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم دوره ای را که در آن قرار داریم بررسی کنیم تا ببینیم که الان تصویب این لوایح به مصلحت نظام است یا نه یا اینکه اصلاً تصویب این لوایح برای ما تاثیری دارد یا نه؟ باید به این نکته توجه کنیم که الان با توجه به تدبیر مقام معظم رهبری در بحث پرونده هسته‌ای؛ دست پیش در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و این جمهوری اسلامی ایران است که بازی را پیش می برد.  به خاطر اینکه الان ایران شرط را تعیین کرده و این شرط هم این است که باید تحریم ها به صورت یکجا برداشته شود.

دبیر اسبق دفتر تحکیم وحدت تاکید کرد: معادلات و اتفاقاتی که الان دارد رخ می دهد چه در آژانس بین المللی و چه در روابط خارجی ایران، معطوف به این پیشروی است که ایران در قضیه پرونده هسته‌ای در حال انجام آن است.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرستان پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

وی یادآور شد: مطرح کردن بحث FATF در فضای فعلی و تصویب آن، باعث می شود که توازن در واقع به ضرر ایران در این معادله تغییر پیدا کند، یعنی ایران که حالت پیش روی به خودش گرفته برای اینکه بتواند از طرف‌های غربی و آمریکا امتیاز بگیرد با این کار وضعیت خودش را از حوزه کسی که می خواهد طلب خود را احیا کند و به عنوان طلبکار است، دوباره در موضعی قرا می گیرد که می‌خواهد یک امتیاز را تقدیم غربی‌ها کند.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان افزود: بنابراین اگر در شرایط فعلی لوایح FATF بخواهد تصویب شود موجب خواهد شد که موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران تضعیف شود. تصویب FATF فارغ از اینکه خودش چه ضررهایی برای مباحث درونی ما دارد با توجه به فضای تحریمی که وجود دارد در شرایط فعلی یک گام رو به عقب محسوب می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که داخل آن قرار داریم قرار دادن خودمان در زمین بازی دیگری به نام FATF کار عاقلانه‌ای به نظر نمی رسد. اگر بخواهیم کاری را انجام بدهیم که مصلحت نظام باشد و آورده ای برای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد باید مجمع تشخیص از بررسی و تصویب FATF در زمان حال کلاً خودداری کند و بررسی لوایح FATF  از دستور خارج کند فکر می‌کنیم عاقلانه ترین راهبردی که می تواند مجمع برای حفظ مصلحت نظام انجام دهد این است.

قائدشرف اظهار داشت: الان دست پیشِ جمهوری اسلامی ایران ما را در نقطه‌ای قرار داده که منتظر امتیازدهی طرف‌های غربی و آمریکا هستیم و تصویب لوایح FATF این معادله و توازن را بر هم می زند. یعنی در شرایطی که باید حقوق ما احیا شود دوباره امتیاز دیگری به طرف غربی داده ایم که این منطقی نیست.

این خبر را هم ببینید:  جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به هیچ کشوری باج نداده است

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها