رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  تصویب طرح‌های گازرسانی و آب‌رسانی به روستاهای نی‌ریز به گزارش خبرگزاری فارس از نی ریز، استان فارس از جمله استان‌هایی است که مناطق روستایی در شهرستان‌های مختلف آن بسیار زیاد است و محرومیت روستایی و نیازهای مردم نیز بسیار قابل تامل است نبود آب لوله کشی، گاز و راه روستایی مناسب […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تصویب طرح‌های گازرسانی و آب‌رسانی به روستاهای نی‌ریز

به گزارش خبرگزاری فارس از نی ریز، استان فارس از جمله استان‌هایی است که مناطق روستایی در شهرستان‌های مختلف آن بسیار زیاد است و محرومیت روستایی و نیازهای مردم نیز بسیار قابل تامل است

نبود آب لوله کشی، گاز و راه روستایی مناسب از جمله مهمترین نیازهای روستاییان استان فارس است که نمایندگان مجلس یازدهم نیز تاکنون خدمات شایانی در این عرصه داشته‌اند.

شهرستان‌های نی‌ریز، استهبان و بختگان استاد فارس از جمله شهرستانهای مستعد در زمینه کشاورزی و صنعت می‌باشند که اهالی این حوزه انتخابیه نیز، مطالبات فراوانی  در این زمینه‌ها دارند.

 فرهاد طهماسبی نماینده مردم شهرستان‌های نی‌ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی نیز رسیدگی به مشکلات روستائیان را از اولویت‌های مهم خود برشمرد و گفت: مهمترین سرمایه‌های اقتصادی و نیروی انسانی ما در روستاها است و برای بهره‌وری از این نعمت باید مشکلات حوزه روستایی مرتفع شود.

از اقدامات اخیر این نماینده مجلس در حوزه روستایی می‌توان به اتصال شهرستان نی‌ریز به شهرستان داراب اشاره کرد. با این اتصال که از طریق روستای بنه کلاغی بخش قطرویه ایجاد شده است، یک‌صد کیلومتر از مسیر شهرستان نی‌ریز تا بندرعباس کوتاه‌تر شد.

این عملیات، با پیگیری‌ نماینده مردم استهبان، نی‌ریز و بختگان در مجلس و تلاش اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای شهرستان نی‌ریز در محور روستای  بنه‌کلاغی بخش قطرویه نی‌ریز تا روستای بازرگان شهرستان داراب با ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار انجام شد.

طهماسبی در این باره بیان داشت: این عملیات انجام شد و به دنبال اختصاص بودجه جهت آسفالت مسیر ۱۴ کیلومتری بین دو روستای  بنه کلاغی نی‌ریز و بازرگان داراب هستیم تا با اتمام این پروژه مهم و کوتاه‌تر شدن ۱۰۰ کیلومتری مسیر تا بندرعباس، یکی از انتظارات دیرین مردم منطقه محقق شده باشد.

این خبر را هم ببینید:  اجرای ۴۵۰ برنامه عمرانی و فرهنگی به مناسبت هفته بسیج سازندگی

گفتنی است از این  مسیر چهارده کیلومتری، ۵ کیلومتر در حوزه شهرستان نی‌ریز و ۹ کیلومتر در حوزه شهرستان داراب قرار دارد.

اتصال روستای جزین شهرستان بختگان با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات خدمت دیگری است که با پیگیری این نماینده مجلس در حوزه انتخابیه صورت گرفته است.

پیگیری، تصویب و اختصاص بودجه به طرح‌های آب‌رسانی و گازرسانی به روستاهای خانه کت و قشم قاوی استهبان، تنگ‌حنا، بسترم و پیچکان نی‌ریز، جزین، ده‌زیر و دهستان بختگان در این شهرستان و همچنین پیگیری و رفع موانع صادرات انجیر استهبان و بهسازی جاده‌های روستایی شهرستان بختگان نیز از جمله خدمات طهماسبی درعرصه روستایی است.

رفع مشکل در خصوص صدور اسناد مالکیت اراضی واقع در محدوده محیط زیست روستاهای غوری، بشنه نی‌ریز از دیگر اقدامات مهمی است که تا کنون توسط طهماسبی پیگیری و عملیاتی شده است.

امید است با همت این نماینده مجلس، دیگر مشکلات حوزه روستایی و روستاییان این سه شهرستان نیز رفع و شاهد توسعه همه جانبه روستاهای این حوزه انتخابیه باشیم.

انتهای پیام/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها