پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تصمیم‌گیری درباره نقض برجام با شورای عالی امنیت ملی است البته حق مجلس در این باره محفوظ است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تصمیم‌گیری درباره نقض برجام با شورای عالی امنیت ملی است البته حق مجلس در این باره محفوظ است

به گزارش جامعه نیوز:

 تصمیم‌گیری درباره نقض برجام با شورای عالی امنیت ملی است البته حق مجلس در این باره محفوظ است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: ما ملت امام حسین علیه السلام به آزادگی و ایثار و ملت امام حسن علیه السلام صلح را با یکدیگر داریم. سیاست تحریم با شکست به یاد ماندنی توأم خواهد شد. تصادفی نیست پمپو ناکام ترین وزیر معرفی شده است

وی بیان داشت: فشار حداکثری در حال تبدیل شدن به فشار به خود آمریکا است و رییس جمهور به زودی نقشه راه ورود به قرن جدید را که شامل مسایل اثر گذار در زندگی مردم است را به زودی اعلام خواهد کرد. برای دولت سال آخر به معنای پایان تلاش نیست و با اتکا به ظرفیت های ملی با تلاش ادامه خواهیم داد.

ربیعی گفت امسال شیوه ای از عزاداری را پایه گذاشتیم که توأم از عزای حسین و رعایت پروتکل ها بود برخی هیات های کوچک مسایلی را رعایت نکردند که درخواست رعایت تا پایان مراسم را داریم . ما با توجه به شیوع کرونا در فصل سرما نمی توانیم کشور را تعطیل کنیم و مسافرت را باید به حداقل برسانیم. ما در حال نزدیک شدن به جان باختگان زیر صد نفر هستیم امیدواریم مسافرت‌ها موجب ایجاد مشکل نشود.

سخنگوی دولت در مورد مکانیزم ماشه بیان داشت این واژه جعلی است و نه در برجام و نه در قطعنامه ۲۲۳۱ نیامده و از اساس مبنای حقوقی ندارد. ایالات متحده عضو برجام نیست که خودسرانه بخواهد از یکی از بندهای برجام استفاده کند. تقریبا هیچ کشوری در دنیا هم آن را نپذیرفته است. 

این خبر را هم ببینید:  سرلشکر باقری: قراردادهای خرید جنگنده و بالگرد از روسیه پیگیری می‌شود

ربیعی اظهار داشت: تصمیم گیری در مورد نقض برجام با شورای عالی امنیت ملی است البته حق مجلس در این زمینه محفوظ است.

وی در مورد نقشه راه دولت گفت: این نقشه راه مولود یکباره نبوده و از چند ماه گذشته در ستاد اقتصادی دولت یک روند شناسی آغاز شده است. در ستاد اقتصادی دولت با نگاهی به تهدیدهای خارجی و فرصت های که در فضای بین الملل بوده ما این نقشه را برای سال آخر دولت و قرن جدید تدوین کرده ایم. در این روند شناسی متفق هستیم تا ۹۶ با ثبات بودیم. یکی از موارد نقشه راه پیشگیری از تکانه های اقتصادی است. در این نقشه منابع جایگزین درآمد نفتی برای کسر بودجه دیده شده اما به پول پر قدرت بانک مرکزی توجهی نشده است. بخش دیگری از این نقشه سرمایه‌گذاری بر پروژه های نیمه تمام است. مثلاً در صنعت ۱۷۱ هزار میلیارد سرمایه گذاری پیش بینی شده که ۴۱ هزار شغل در آن دیده شده است. بخشی از نقشه راه در حوزه های مسکن، راه و ساختمان است.

ربیعی با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰ درصد افزایش نقدینگی در سال داشته ایم گفت: تدابیری برای بازگرداندن ارز صادراتی انجام شده است. در ذیل این نقشه راه فقط سیاست‌های رشد و توسعه نیست بلکه توجه به معیشت و زندگی مردم هم وجود دارد.

سخنگوی دولت بیان داشت قطعا اقداماتی هم در فصل معیشت نقشه راه دیده شده است. امروز هم وزیر تعاون طرحی برای بازنشستگان و استفاده از کارت های اعتباری در نظر گرفته شده است.

وی در مورد نقشه راه دولت گفت این نقشه راه مولود یکباره نبوده و از چند ماه گذشته در ستاد اقتصادی دولت یک روند شناسی آغاز شده است. در ستاد اقتصادی دولت با نگاهی به تهدیدهای خارجی و فرصت های که در فضای بین الملل بوده ما این نقشه را برای سال آخر دولت و قرن جدید تدوین کرده ایم. در این روند شناسی متفق هستیم تا ۹۶ با ثبات بودیم. یکی از موارد نقشه راه پیشگیری از تکانه های اقتصادی است. در این نقشه منابع جایگزین درآمد نفتی برای کسر بودجه دیده شده اما به پول پر قدرت بانک مرکزی توجهی نشده است. بخش دیگری از این نقشه سرمایه‌گذاری بر پروژه های نیمه تمام است. مثلاً در صنعت ۱۷۱ هزار میلیارد سرمایه گذاری پیش بینی شده که ۴۱ هزار شغل در آن دیده شده است. بخشی از نقشه راه در حوزه های مسکن، راه و ساختمان است.

این خبر را هم ببینید:  تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب مربع‌های قرمز منتشر شد

ادامه دارد