رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تصمیم‌گیری درباره رد و یا تأیید کلیات بودجه در نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق با قالیباف به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ امروز (یکشنبه ۷ دی) در ارتباط زنده تلویزیونی درباره جلسات امروز کمیسیون تلفیق اظهار داشت: امروز زنگنه وزیر نفت در کمیسیون تلفیق حاضر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تصمیم‌گیری درباره رد و یا تأیید کلیات بودجه در نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق با قالیباف

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ امروز (یکشنبه ۷ دی) در ارتباط زنده تلویزیونی درباره جلسات امروز کمیسیون تلفیق اظهار داشت: امروز زنگنه وزیر نفت در کمیسیون تلفیق حاضر شده و توضیحاتی درباره فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز به نمایندگان ارائه کرد، این در حالی است که طبق توضیحات زنگنه، اگر تحریم باشیم، میزان فروش نفتمان در سال ۱۴۰۰ بسیار بیشتر از سال جاری خواهد بود و اگر مشکلات هم مرتفع شود، حتی بیش از ۲.۳ دهم میلیون بشکه نفت در روز امکان تولید داریم. 

وی افزود: ۶۰۰ میلیون دلار وزارت نفت برای بازسازی و نوسازی شرکت ملی نفت نیاز دارد که با این کار توان تولید روزانه نفت افزایش پیدا خواهد کرد. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره حضور معاون ارزی بانک مرکزی در کمیسیون تلفیق تصریح کرد: معاون ارزی بانکن مرکزی اعلام کرد که در دو تا سه سال اخیر منابع ارزی کشور کمتر شده است، ولی وقتی که بتوانیم ۲.۳ دهم میلیون بشکه نفت در سال ۱۴۰۰ بفروشیم، درآمدهای آن را برای واردات کالاهای اساسی اختصاص خواهیم داد.

وی به نقل از معاون ارزی بانک مرکزی گفت: این معاون بانک مرکزی همچنین توضیحاتی درباره تورم ۲۲ درصدی در بودجه سال ۱۴۰۰ به اعضای کمیسیون تلفیق ارائه کرد. 

زارع خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون تلفیق، رئیس سازمان امور مالیاتی حاضر شده و توضیحاتی درباره ۲۲۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال ۱۴۰۰ ارائه داد و گفت که بایستی اصلاحات لازم برای هوشمندسازی نظام مالیاتی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و همچنین ساماندهی نظام مالیاتی برای سال آتی صورت گیرد. 

این خبر را هم ببینید:  نگرش دولت درباره بخش خصوصی تغییر نکرده است/شرط لازم برای رفع مشکلات خصوصی سازی در کشور

وی خاطرنشان کرد: رئیس گمرک هم در جلسه مروز کمیسیون تلفیق حاضر شده و توضیحاتی درباره ۲۵ تا ۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی در سال ۱۴۰۰ ارائه کرد و گفت که این درآ«د بستگی به نرخ ارز ترجیحی دارد که این نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باشد و یا بیشتر و اگر نرخ ارز ترجیحی بیشتر باشد قاعدتا درآمد گمرک هم افزایش پیدا خواهد کرد. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در بخش بعدی جلسه امروز کمیسیون تلفیق، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به سؤالات و ابهامات اعضای کمیسیون پاسخ داد و درباره نرخ تورم، میزان فروش نفت، فروش اوراق، فروش سهام دولت در شرکت‌های دولتی، میزان افزایش حقوق کارمندان، میزان تورم سال ۱۴۰۰ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کرد، ضمن اینکه نمایندگان مجلس هم ابهاماتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ داشته و آن را مطرح کردند. 

وی در پایان گفت: قرار است امروز اعضای کمیسیون تلفیق میزبان قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی باشند که این دیدار ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد و در آن نشست درباره اغناسازی برای رد و یا تأیید کلیات لایحه ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها