رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تصدی‌گری دولت در اقتصاد باعث بهم ریختگی در بازار شده محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاطم پیش آمده در بازار به ویژه در حوزه مواد غذایی گفت: امروز قیمت مرغ به کیلویی بیش از ۲۰ هزار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تصدی‌گری دولت در اقتصاد باعث بهم ریختگی در بازار شده

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاطم پیش آمده در بازار به ویژه در حوزه مواد غذایی گفت: امروز قیمت مرغ به کیلویی بیش از ۲۰ هزار تومان رسیده و در شهری مثل یزد بزرگ‌ترین مرکز تولید تخم مرغ است، این محصول یافت نمی‌شود.

وی افزود: این وضعیت نتیجه عملکرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی است که ما شاهد این جهش قیمت‌ها و همچنین نبود کالا در بازار هستیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل دیگر تصدی‌گری دولت در حوزه اقتصاد است که همین تصدی گری امروز این تلاطم و افزایش قیمت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سبب شده و اگر دولت در حوزه اقتصادی تصدی گری نمی‌کرد قطعا وضعیت بازار بهتر بود.

جوکار خاطرنشان کرد: دولت با تصدی گری خود در حوزه اقتصاد به دنبال افزایش قدرت خود است نه خدمت به مردم. اصلاً این وضعیت به نفع مردم نیست و موجب تحمیل ضرر و زیان به مردم می‌شود.

وی در پایان گفت: به عنوان مثال در دوره‌های قبل مردم خود گندم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تولید می‌کردند، آرد می‌کردند و به نانوا می‌فروختند و نانوا هم نان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به مردم می‌فروخت و هیچ تلاطم قیمتی هم در بازار نبود، اما امروز دولت وارد این قضیه شده و همه این تلاطم‌ها و مشکلات هم در نتیجه ورود دولت به این بخش ایجاد شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


این خبر را هم ببینید:  بیانیه گام دوم بازگشت به آرمان‌هایی است که یا فراموش شده‌اند یا کمرنگ

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها