رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  تشکیل کمیته بهداشت روان برای کمک به بیماران کرونایی در سمنان به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر بینایی عصر امروز در جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی کروناویروس که در سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شورای مشارکت‌های مردمی به‌صورت ویژه در زمینه مقابله با ویروس کرونا توسط تشکل‌های مردمی به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تشکیل کمیته بهداشت روان برای کمک به بیماران کرونایی در سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر بینایی عصر امروز در جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی کروناویروس که در سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شورای مشارکت‌های مردمی به‌صورت ویژه در زمینه مقابله با ویروس کرونا توسط تشکل‌های مردمی به بیماران نیازمند کرونایی خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه وزیر، شورای مشارکت‌های مردمی در زمینه مقابله با کرونا با تشکیل ۱۳ کمیته تخصصی سلامت، بهداشت و درمان، خیرین و جذب مشارکت‌ها، هوشمندسازی مشارکت‌های نوین، نظارت همگانی، آموزش و توان‌سازی، مددکاری اجتماعی، سازماندهی مشارکت‌های بین‌المللی، امور مساجد و روحانیون، حمایت‌های اجتماعی، رسانه و امور ترویجی و فرهنگی، مسؤولیت‌های اجتماعی بخش خصوصی، آموزش و امور مدارس و رصد و تحلیل در استان سمنان آغاز به کار کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان بیان کرد: ۴۵۰ تشکل مردم‌نهاد در استان سمنان وجود دارد که از این شمار ۱۷۵ کمیته مجوز از سوی استانداری و فرمانداری و بقیه مجوز از سوی دیگر نهادهای دولتی دارند.

بینایی اضافه کرد: این تشکل‌ها تاکنون خدمات بسیاری شامل تهیه ماسک، مواد ضدعفونی و … را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به مردم ارائه دادند که باید قدردان زحمات آنها بود.

وی تصریح کرد: برای مقابله با ویروس کرونا همه عوامل مردمی، بسیج، هیأت مذهبی، نهادهای حمایتی و … به صحنه آمدند تا در یک آزمون دیگر موفق و سربلند شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: ما آمادگی لازم داریم تا این شورا با نظارت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) فعالیت کند؛ متأسفانه‌ موازی‌کاری در مؤسسه‌های خیریه زیاد است و باید در این شورا به نیازمندی بیماران کرونایی توجه و کمیته ویژه‌ای در زمینه بهداشت روان و مددکاری تشکیل شود.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری دو نشست مفصل برای بورس/ اختصاص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها