رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس درباره کلیات بودجه ۱۴۰۰| تصمیم‌گیری نهایی به فردا موکول شد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۸ دی) درباره نشست غیرعلنی مجلس که با موضوع بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ برگزار شد، اظهار داشت: این نشست غیرعلنی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس درباره کلیات بودجه ۱۴۰۰| تصمیم‌گیری نهایی به فردا موکول شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۸ دی) درباره نشست غیرعلنی مجلس که با موضوع بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ برگزار شد، اظهار داشت: این نشست غیرعلنی و غبررسمی دو ساعت ادامه داشت، ضمن اینکه در این جلسه درباره مسائل مربوط به بودجه سال ۱۴۰۰ مباحث مختلفی مطرح شد.

وی افزود: در ابتدای نشست امروز تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه به انتخاب این کمیسیون و همچنین رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس بحث‌ها و دیدگاه‌های خود را درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ ارائه کردند که بخشی از این دیدگاه‌ها مربوط به نوآوری‌هایی بود که بایستی در بودجه سال آینده لحاظ شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بایستی برخی ساختارهای ناصحیح بودجه‌ریزی جاری کشور تغییر پیدا کند که این موضوع مربوط به نظام مالیاتی و سایر بخش‌ها است. 

فرهنگی گفت: در نشست غیرعلنی و غیررسمی امروز مجلس مطالبی هم درباره کلیات بودجه بحث شد، ضمن اینکه ۱۰ نفر از نمایندگان هم درباره کلیات بودجه به اظهارنظر پرداختند که پنج نفر نماینده موافق کلیات بوده و پنج نماینده مخالف کلیات که دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.

فرهنگی تصریح کرد: نمایندگانی که مخالف کلیات بودجه بودند، نظراتشان بیشتر متمرکز بر آن بود که در مجلس امکان اصلاح کلی لایحه بودجه وجود ندارد و ایرادهایی که در بخش درآمدی و هزینه‌های این بودجه وجود دارد و هم ایرادات مربوط به کسری بودجه است. مخالفان با ذکر برخی اعداد و ارقام و جزئیات مربوط به لایحه تقدیمی بودجه دولت مباحث خود را بیان کردند. 

این خبر را هم ببینید:  امیر صباحی‌فرد از گروه پدافند هوایی خارک بازدید کرد

فرهنگی گفت: نمایندگانی که موافق کلیات بودجه ۱۴۰۰ بودند معتقد بودند که مجلس نباید فرصت‌سوزی کرده و به همین دلیل چون فرصت تاریخی دراختیار داریم و دولت هم مسیر درآمدها و هزینه‌ها را تا حدودی باز گذاشته است و مجلس امکان آن را دارد که هر تغییر و اصلاحی را انجام دهد که رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در همین راستا پیشنهاد داد که بودجه را دو سقفی تنظیم کنیم، بخشی از این سقف براساس آنچه که واقعیت دارد تنظیم شود و بخش دیگر هم در محدوده‌ای که مدنظر دولت درنظر گرفته شود. این در حالی است که از ابتدای اجرای بودجه امکان عملیاتی شدن سقف دوم وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: در پایان این نشست هم محمدباقر قالیباف رئیس مجلس جمع‌بندی اولیه‌ای درباره کلیات بودجه داشته و مقرر شد قبل از شروع رسمی و علنی نشست فردا (سه‌شنبه ۹ دی) بحث خود را تکمیل کرده و جمع‌بندی نهایی را در آن روز ارائه کنند، لذا در نشست امروز هیچ‌گونه رأی‌گیری درباره کلیات بودجه انجام نشده و تصمیم مشخصی هم اتخاذ نشد اما در تبیین موضوع یعنی چارچوب‌های کلی بودجه ۱۴۰۰ و نوآوری‌هایی که می‌توان در آن اعمال کرد و همچنین در مورد موافقت و مخالفت کلیات، بحث‌های بسیار خوبی انجام شده و در دیدگاه مجموع نمایندگان مجلس حتماً آثار خود را برجای گذاشته است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها