رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  تزریق واکسن کرونا در اصفهان به ۵۵ هزار نفر رسید/ تزریق روزانه ۴ هزار واکسن در استان رضا فدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان اظهار داشت: نزدیک به ۵۵ هزار نفر تاکنون در استان اصفهان واکسن زدند که از کارکنان بیمارستان و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تزریق واکسن کرونا در اصفهان به ۵۵ هزار نفر رسید/ تزریق روزانه ۴ هزار واکسن در استان

رضا فدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان اظهار داشت: نزدیک به ۵۵ هزار نفر تاکنون در استان اصفهان واکسن زدند که از کارکنان بیمارستان و بهداشت، خانه‌های سالمندان، بخشی از جانبازان و تعدادی از پاکبانان بوده‌اند و روال کار ادامه دارد.

 مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه روزانه به طور متوسط به ۳ تا ۴ هزار نفر واکسن کرونا تزریق می‌شود، افزود: واکسیناسیون بیش از ۹۰ درصد کادر بیمارستان انجام شده است و در حوزه بهداشت صددرصد و پزشکان بخش خصوصی و کلینیک‌ها هنوز در حال انجام است و به درصد قابل توجه‌ای هنوز نرسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال که یکی از پرسنل اورژانس اصفهان ۳ روز بعد از تزریق واکسن آسترازنکا دچار ایست قلبی می‌شود و فوت می‌کند، آیا ناشی از واکسن بوده است، گفت: این اتفاق صحت ندارد، هر واکسن عوارض و حساسیت‌هایی دارد و در بعضی از افراد بروز می‌کند، اما بنده این مسأله را تأیید نمی‌کنم.

فدایی با اشاره به اینکه واکسن‌های کرونا شامل ۴ برند اسپوتنیک روسی، بهارات هندی، سینوفارم چینی و آسترازنکا محصول کره بوده است، بیان کرد: فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای انستیتو پاستور ایران و انستیتوی فینلای کوبا روز دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در اصفهان آغاز شد.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: آزمایش نهایی این واکسن انجام شده و تا به استفاده نهایی برسد، لازم است به چند هزار نفر تزریق شود که ۳ هزار ۵۰۰ نفر آن در اصفهان است و در چند روز گذشته آغاز شد و داوطلبانی که اسم نوشته بودند به تدریج معاینه می‌شوند و اگر واجد شرایط بودند، واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود.

این خبر را هم ببینید:  اهداء ۵۰۰ سبدکالا بین خانواده زندانیان نیازمند در دارالعباده

وی خاطرنشان کرد: همچنان از مردم می‌خواهیم بهداشت فردی، ماسک زدن و شستن دست‌ها را رعایت کنند و از حضور در تجمعات خودداری کنند و زمانی که علایم کرونا را پیدا کردند، در اسرع وقت مراجعه کنند وقت را داخل خانه هدر ندهند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج۱۰/ر


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها