پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تزریق واکسن کرونا به ۲هزار نفر از کادر درمان در شهرری/ تاکنون ۵۰ هزار تست پی‌سی‌آر انجام شده است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

تزریق واکسن کرونا به ۲هزار نفر از کادر درمان در شهرری/ تاکنون ۵۰ هزار تست پی‌سی‌آر انجام شده است

به گزارش جامعه نیوز:

 تزریق واکسن کرونا به ۲هزار نفر از کادر درمان در شهرری/ تاکنون ۵۰ هزار تست پی‌سی‌آر انجام شده است

علیرضا صدرایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرری در رابطه با تزریق واکسن به کادر درمان اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار عدد واکسن در اختیار اداره بهداشت شهرستان قرار گرفته که همه آن به کادر درمان تزریق ‌شده است.

وی گفت: تزریق واکسن کرونا از اواسط اسفندماه به کادر درمان آغازشده و به ترتیب به کادر درمان درگیر با بیماران کووید ۱۹ و سپس سایر بخش‌ها در مراکز درمانی شهرستان ری تزریق می‌شود و در حال حاضر نیز کادر درمان در بخش خصوصی اعم از بخش سرپایی، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌ها در اولویت تزریق واکسن قرار دارند که تا پایان هفته واکسینه خواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری ادامه داد: تعدادی از بیماران گروه‌های خاص در سطح شهرستان ری واکسن را دریافت کردند و امیدواریم بر اساس سند ملی واکسن و گروه‌های سنی، واکسیناسیون جمعیت‌های مختلف آغاز شود.

صدرایی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک امکان تزریق روزانه ۱۰ هزار واکسن در سطح شهرستان ری فراهم شود لذا در حال حاضر، اداره بهداشت شهرستان در حال آماده‌سازی مقدمات این امر است تا تیم‌ها آمادگی لازم را در وقت ضرورت داشته باشند.

وی افزود: تاکنون ۲۰۰ نفر از پاکبانان که ارتباط نزدیک با دفع پسماندهای پزشکی و عفونی قرار داشتند واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری ادامه داد: نوبت دوم این واکسن‌ها نیز در موعد مقرر به این افراد تزریق می‌شود و پس از آن طبق برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از تأمین واکسن سایر کارکنان بخش درمان و افراد اولویت‌دار شهرستان انجام می‌شوند.

این خبر را هم ببینید:  فضائلی: علت سرعت گرفتن واکسیناسیون، برای مردم توضیح داده شود

صدرایی تأکید کرد: در سطح شهرستان ری از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۸ هزار تست سریع رایگان انجام شده و تست پی‌سی‌آر نیز به عدد ۵۰ هزار رسیده که بخشی از آن به‌صورت رایگان و بخشی نیز بر اساس تعرفه انجام شده است.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/م/س