رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 30 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ترجیح واردات کالا به تولید داخل نتیجه چند قیمتی بودن ارز در کشور است علی بابایی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: ترجیح  واردات کالا به جای حمایت از تولید آن در داخل به خاطر وجود ارز با قیمت‌های مختلف در کشور […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ترجیح واردات کالا به تولید داخل نتیجه چند قیمتی بودن ارز در کشور است

علی بابایی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: ترجیح  واردات کالا به جای حمایت از تولید آن در داخل به خاطر وجود ارز با قیمت‌های مختلف در کشور است و طبیعی است که این موضوع در کشور مفسده انگیز باشد.

وی افزود: ما هم ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی را داریم، هم ارز نیمایی و هم ارز آزاد، طبیعی است که تمایل به واردات کالا با ارز دولتی بیشتر از تولید کالا در داخل باشد و ما شاهد واردات بی‌رویه کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور باشیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: ما سالانه در استان‌های شمالی کشور قادر به تولید ۳ میلیون تن برنج هستیم و مصرف سالیانه برنج در کشور هم همین مقدار است، اما ما شاهد هستیم سالانه ۱.۵ میلیون تن برنج به کشور وارد می‌شود.

بابایی خاطرنشان کرد: در بحث تولیدات مرکبات نیز وضع به همین ترتیب است و ما می‌بینیم در فصل برداشت مرکبات در کشور دولت اقدام به واردات این محصولات می‌کند و درنتیجه نه تنها حمایتی از کشاورزان به عمل نمی‌آید، بلکه با این واردات آنها با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

وی افزود: در حوزه دارو هم ما شاهد مافیا در این بخش هستیم و در حالی که تولیدکنندگان دارو در کشور قادر به تأمین نیاز داروی کشور هستند، محصولات دارویی به کشور وارد می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: ما شاهد بودیم اخیراً شخص رئیس جمهور هم نسبت به چند قیمتی بودن ارز در کشور انتقاد داشت و آن را درست نمی‌دانست و این نشان می‌دهد که عملکرد تیم اقتصادی دولت درست نبوده است.

بابایی خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم از این وضعیت خارج شویم و به سمت حمایت از تولید برویم باید فاصله قیمت ارز دولتی، ارز نیمایی و ارز آزاد در کشور به حداقل برسد و اگر بناست حمایتی از بخشی صورت گیرد این حمایت‌ها ریالی باشد و نه ارزی.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها