پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ترانزیت کالا به افغانستان از بندر گوادر پاکستان آغاز شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ترانزیت کالا به افغانستان از بندر گوادر پاکستان آغاز شد

به گزارش جامعه نیوز:

ترانزیت کالا به افغانستان از بندر گوادر پاکستان آغاز شد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، حمل و نقل کالا به افغانستان طی روزهای گذشته از بندر استراتژیک گوادر پاکستان که بخشی از کریدور اقتصادی چین پاکستان به شمار می‌رود آغاز شده است.

بنا به گفته محمدصادق، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان نخستین محموله ورودی این بندر به مرز افغانستان از امارات بود و طی روزهای آینده محموله‌های بیشتری به این بندر خواهد رسید.

وی تأکید کرد: ما قدم بزرگی دیگری در راستای تبدیل کردن گوادر به یک شهر ترانزیت برداشته‌ایم. نخستین کشتی حامل محموله به افغانستان در بندر گوادر پهلو گرفته و قرار است محموله آن پس از طی مراحل گمرکی راهی افغانستان شود.

افغانستان برای تأمین کالاهای مورد نیاز خود به مسیرهای جاده‌ای وابسته است. بندر گوادر با توجه به شرایط جغرافیایی خاص خود مسیر جاده‌ای نزدیک‌تری را به افغانستان به خصوص به مناطق جنوبی این کشور ارائه می‌دهد.

انتظار می‌رود بندر گوادر به اصلی‌ترین مسیر حمل و نقل کالای پاکستان تبدیل شده و چین را مستقیماً‌ به دریای عرب فراهم می‌کند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  رضایی: لغو تحریم‌ها باید در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیگیری شود