رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  تذکر به روحانی برای اصلاح مصوبه تبعیض‌آمیز هیأت وزیران برای ساخت مسکن به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور خواستار اصلاح مصوبه تبعیض آمیز هیات وزیران درباره آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تذکر به روحانی برای اصلاح مصوبه تبعیض‌آمیز هیأت وزیران برای ساخت مسکن

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور خواستار اصلاح مصوبه تبعیض آمیز هیات وزیران درباره آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن شد.

متن کامل تذکر نماینده شاهین شهر به رئیس جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر:

ضرورت اصلاح مصوبه هیأت وزیران شهریور سال ۹۹ در خصوص پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تغییر ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن که مصداق تبعیض ناروا و نوعی رانت دستگاهی می باشد.

متن تذکر:

جناب آقای رئیس جمهور!

وزرای محترم جهاد کشاورزی و راه  و شهر سازی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای شاغلان، بازنشستگان و ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه به بهانه قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن صورت گرفته است که در سال ۸۷ تصویب شده است. ماده ۶ این قانون می‌گوید: وزارت مسکن و شهرسازی موظف است نسبت به مطالعه و مکان یابی جهت تأمین اراضی مورد نیاز در قالب انواع طرح‌های توسعه شهری اقدام نماید. کلیه وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی مکلفند نسبت به واگذاری رایگان اراضی در اختیار خود که در چهار چوب مکان یابی‌های موضوع این قانون واقع می‌گردند با فوریت اقدام نمایند.

قانون فوق یک آئین نامه اجرایی دارد که در سال ۸۸ به تصویب رسیده است .هیئت وزیران در جلسه ۱۶ شهریور ۹۹ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، ماده (۱۹) آئین نامه اجرایی قانون را تغییر داد. بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی مجاز است با توجه به نیاز دستگاه واگذار کننده زمین ۵۰ در صد از اراضی واگذار شده را به کارکنان همان دستگاه تخصیص دهد. به عبارت ساده تر برای آنکه دستگاه اجرایی تشویق شود تا زمین‌ها را آزاد کند، اول باید سهمی به کارکنان آن دستگاه اختصاص داد! که این موضوع باعث ایجاد رانت و زمینه ساز فساد اداری و بی عدالتی اجتماعی است.

این خبر را هم ببینید:  قم پایتخت فرهنگ و هنر مساجد شد/صالحی: رویداد فهما بر جریان‌های فرامسجدی اثرگذار شود

لذا ضرورت دارد نسبت به اصلاح مصوبه دولت اقدام نمایند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها