پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تدوین برنامه دولت جوان انقلابی در نشست ائتلاف جوانان انقلابی ایران - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تدوین برنامه دولت جوان انقلابی در نشست ائتلاف جوانان انقلابی ایران

به گزارش جامعه نیوز:

 تدوین برنامه دولت جوان انقلابی در نشست ائتلاف جوانان انقلابی ایران

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ جلسه هم اندیشی ائتلاف جوانان انقلابی ایران با حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی برگزار شد، در ابتدای نشست ریاست ائتلاف جوانان انقلابی ایران، پیمان نوشادی شرح گزارشی از عملکرد و برنامه‌های جوانان انقلابی ارائه کرد.

نوشادی در این گزارش گفت: مهم ترین اولویت و برنامه جوانان انقلابی تهیه و تدوین برنامه دولت جوان انقلابی خواهد بود که بدین منظور ۴۰ کار گروه تخصصی بر مبنای ساختار دولت تشکیل که هر کار گروه مرکب از ۲۰ نفر از جوانان متخصص و متعهد است.

در این جلسه  تشکینی رئیس کار گروه صنعت، معدن و تجارت بر لزوم اصلاح قوانین مزاحم تاکید و به ارائه گزارش و برنامه در حوزه صنعت ،معدن و تجارت کشور پرداختند.

سخنران دوم  پاکدین ریاست کار گروه تخصصی اقتصاد به تشریح سیاست‌های پولی دولت طی ۷ سال اخیر پرداخت و آثار آن بر متغیرهای اقتصادی را برشمرد. همچنین علل افزایش حجم نقدینگی کشور و آثار آن بر بازارهای موازی را توضیح داد.

وی خاطرنشان کرد: نظام بانکداری به عنوان پشتیبان بخش واقعی اقتصاد صرفا به واسطه‌گری مالی بپردازد و از ارائه تسهیلات مشکوک الوصول و بنگاه‌داری خودداری کند.

این کارشناس بازارهای مالی در پایان درخصوص وضعیت بازار سرمایه گزارشی را ارائه کرد و بیان داشت: دولت میزبان مناسبی برای سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه نبوده است.

در ادامه ماهپور ریاست کار گروه تخصصی راه و شهرسازی عنوان کرد که اهمیت نظارت بر ساختمان‌ها در زمان ساخت با توجه به لرزه خیزی کشور و به خصوص شهر تهران، بیش از پیش احساس می‌شود.

این خبر را هم ببینید:  کلید حل مشکلات

وی افزود: متاسفانه تعرفه خدمات مهندسی در مقایسه با قیمت تمام شده ساخت، بسیار ناچیز است که منجر به بروز پدیده امضا فروشی در بین مهندسین شده است.

رئیس کار گروه تخصصی راه و شهرسازی عنوان کرد: بی شک نقش سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه قابل چشم پوشی نبوده و نیازمند بازنگری است.

در بخشی دیگر از جلسه حجت السلام و المسلمین موحد فرد در خصوص مسائل حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: متاسفانه به بهانه گسترش ویروس کرونا فرهنگ اساسا از اولویت دولت خارج شده است و بخش فرهنگ عملا تعطیل شده است.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام تقوی تاکید بر کار جمعی و گروهی کرده و از حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی کشور و حمایت مقام معظم رهبری از جوانان را پراهمیت دانست و گفت: حضور نیروهای جوان در جامعه موجب جوان شدن کشور خواهد شد.

تقوی اضافه کرد: توجه به جوانان برای حفظ انقلاب بسیار ضروری است و جوانان علاوه بر اینکه سرمایه‌های عظیم و عزیز انسانی هستند، سرمایه‌های عظیم و عزیز انقلاب نیز هستند. 

وی به نقش پراهمیت جوانان در محور مقاومت اشاره و افزود: باید به نسل جوان علی الخصوص در دولت آینده توجه ویژه صورت گیرد.

تقوی عنوان کرد: جوانان انقلابی ایران باید راهبردهای خود را مشخص کند به عنوان نمونه راهبرد نگاه به توان داخل کشور، راهبرد ایران قدرتمند، دانش محور بودن و توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان باید مورد توجه جوانان انقلابی قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان تهران برنامه دولت جوان آینده را  آینده نگری دانسته که این آینده نگری یک اصل مهم در مدیریت است.

این خبر را هم ببینید:  نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین| مسلمانان، صلح دولت‌های دیکتاتور عرب با رژیم صهیونیستی را با محو آن پاسخ خواهند داد

وی افزود: باید برای ۲۰۰ سال آینده کشور برنامه تدوین شود.

تقوی خاطرنشان کرد: دولت جوان انقلابی باید دولت قوی و قدرت محور باشد که این امر با توجه به علم و دانش تحقق پذیر است که خوشبختانه مجموعه جوانان انقلابی ایران یک مجموعه علمی و تخصصی متشکل از نخبگان است.

رئیس مجمع نمایندگان تهران در پایان یادآور شد که با تمام توان از مجموعه مومن ، انقلابی، متعهد، ولایت مدار و مردمی جوانان انقلابی ایران حمایت کرده  و این جریان مردمی را یک حرکت خوب و تاثیرگذار برای انقلاب اسلامی و کشور ارزیابی کرده‌اند.

در ادامه وی از جوانان انقلابی خواست در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری به تشریح فعالیت‌های خود اقدام و این نامه توسط این نماینده به دستان مبارک مقام معظم رهبری برسد.

انتهای پیام/