پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تداوم مداخلات ابوظبی؛ ارسال تجهیزات لجستیک امارات به سواحل آفریقا به بهانه مبارزه با تروریسم - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

تداوم مداخلات ابوظبی؛ ارسال تجهیزات لجستیک امارات به سواحل آفریقا به بهانه مبارزه با تروریسم

به گزارش جامعه نیوز:

 تداوم مداخلات ابوظبی؛ ارسال تجهیزات لجستیک امارات به سواحل آفریقا به بهانه مبارزه با تروریسم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع امارات از آنچه حمایت‌های لجستیک از تلاش‌های جامعه بین‌الملل به رهبری فرانسه برای مبارزه با تروریسم نامیده می‌شود، خبر داد.

به گزارش امروز روزنامه «الامارات الیوم»، این نهاد اماراتی مدعی شد که هدف از ارسال این کمک‌ها، «مبارزه با تروریسم در منطقه کشورهای ساحل آفریقا با هدف برقراری امنیت و ثبات» است.

به گزارش این روزنامه، این نخستین پرواز از ابوظبی است و «صالح محمد صالح مجرن العامری» فرمانده عملیات مشترک وزارت دفاع امارات و سفیر فرانسه در این کشور در آن حضور داشتند.

العامری مدعی شد که تلاش‌های امارات می‌تواند به برقراری امنیت و ثبات در منطقه کشورهای ساحل آفریقا کمک کند.

سفیر فرانسه نیز از آنچه حمایت امارات از تلاش‌های جامعه بین‌الملل نامید، قدردانی و ادعا کرد که این مسئله باعث امنیت و ثبات در منطقه مذکور خواهد شد.

درباره مداخله امارات در کشورهای آفریقایی به ویژه لیبی، کارشناسان سازمان ملل بهمن ماه ۱۳۹۹ خبر دادند که امارات تماس مستقیمی با گروه‌های سودانی مسلح که برای حمایت از ژنرال خلیفه حفتر در لیبی می‌جنگند، برقرار کرده است.

کمیته کارشناسان سودان در سازمان ملل ماه گذشته گزارشی منتشر کرد که در آن آمده است امارات از یک سال قبل تماس‌های مستقیمی با گروه‌های مسلح در اقلیم دارفور برقرار کرده است.

کارشناسان سازمان ملل معتقدند که تماس مستقیم بین امارات و گروه‌های مسلح سودانی و دور زدن ژنرال حفتر و نیروهای آن نشان می‌دهد امارات تمایل به ایفای نقش مستقیم در درگیری‌های لیبی داشته و به ژنرال حفتر نیز اعتمادی ندارد.

این خبر را هم ببینید:  تشکیل کارگروه مشترک مجلس و قوه قضائیه برای آسیب شناسی قوانین اقتصادی

سال گذشته نیز گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا درباره عملیات مبارزه با تروریسم در شمال آفریقا نشان می‌داد که امارات از فعالیت‌های مزدوران روسی وابسته به شرکت واگنر در لیبی حمایت کرده است.

گزارش سازمان ملل همچنین حاکی از آن است که مقامات امارات به طور مستمر با فرماندهان گروه‌های مسلح در دارفور تماس برقرار کرده و حمایت لجستیک و مالی از گروه‌های مسلح در لیبی را بررسی می‌کنند.

انتهای پیام/ص