رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: تداوم روند افزایشی قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی + جدول به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. قیمت‌هایی که در این بازار کشف می‌شود به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی به حساب می‌آید. جدیدترین قیمت‌ها در بازار بورس […]

به گزارش جامعه نیوز:

تداوم روند افزایشی قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی + جدول

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. قیمت‌هایی که در این بازار کشف می‌شود به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی به حساب می‌آید.

جدیدترین قیمت‌ها در بازار بورس لندن (LME) به این شرح است:

فلز (تن) قیمت (دلار
آلومینیوم  ۱۷۴۴
مس ۶۴۳۷
روی ۲۳۹۳
نیکل ۱۴۳۳۵
سرب ۱۹۲۱
قلع ۱۷۹۳۵
آلیاژ آلومینیوم ۱۳۳۰
ناساک ۱۳۷۰
کبالت ۳۳۰۹۵
طلا  ۲۰۲۰.۷
نقره  ۲۷.۵۶
فولاد قراضه ۲۸۳.۵
فولاد مفتول ۴۴۶.۵

بررسی گراف فلز آلومینیوم نشان می‌دهد قیمت این فلز در یک ماه گذشته کاملاً افزایشی بوده و از ۱۶۰۰ به ۱۷۴۴ دلار رسیده است. 

بررسی گراف فلز مس هم حکایت از رشد قیمت این فلز در یک ماه گذشته دارد اما با نوسانات زیادی همراه بوده است.  قیمت این فلز در یک ماه گذشته پس از صعود شارپی در هفته اول بقیه هفته‌ها را با نوسان‌های مختلف اما تقریباً در قیمت ثابت بوده است. 

بررسی گراف قیمت فلز روی هم حکایت از افزایش آهسته و پیوسته این فلز در یک ماه گذشته است به طوری که از ۲۰۲۳ دلار به ۲۴۰۰ دلار رسیده است.

پس از رکود شدید بازار در ماه‌های نخستین شیوع کرونا اکنون سیگنال‌های مثبتی برای رونق بازار است. نهادهای بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هم گزارش‌هایی از بهبود اوضاع می‌دهند به طوری که هرچه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم وضعیت اقتصادی نسبت به ماه‌های اول شیوع کرونا بهتر خواهد شد و حتی سال آینده وضعیت به مراتب مناسب‌تر خواهد بود. بنابراین افزایش تقاضا برای فلزات اساسی باعث شده قیمت افزایش یابد. 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  صفایی: با حضور حداکثری و هوشمندانه در انتخابات نظام را بیمه می‌کنیم

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها