رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 25 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تخفیف بیمه درانتظار شرکت‌های دانش بنیان با مصوبه کمیسیون آموزش حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز ( سه شنبه، ۶ آبان) این کمیسیون اظهار داشت: در نشست امروز ادامه بررسی طرح جهش تولید […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تخفیف بیمه درانتظار شرکت‌های دانش بنیان با مصوبه کمیسیون آموزش

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز ( سه شنبه، ۶ آبان) این کمیسیون اظهار داشت: در نشست امروز ادامه بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در دستور کار بود که ماده دهم این طرح مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود:‌ بر اساس ماده ۱۰ این طرح، دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند که با شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان، قرارداد مرتبط با کالا و خدمات دانش بنیان منعقد کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، مزایای بند «الف» و «ب» ماده ۱۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۳۹۸ به قراردادهای آنها در حوزه کالا و خدمات دانش بنیان تسری یابد.

فلاحی اظهار داشت: همچنین با مصوبه امروز مقرر شد؛ تمام یا قسمتی از جریمه‌های مقرر در قانون تامین اجتماعی بنا به درخواست کارفرما و با توجه به دلایل ابرازی مبنی بر خارج از اختیار بودن، عدم انجام تکالیف مقرر و با در نظر گرفتن سوابق گذشته و خوش حسابی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و به تشخیص و موافقت سازمان تامین اجتماعی براساس بندهای ذیل ماده ۲ قانون اصلاح قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۸۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، قابل بخشودگی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس افزود: آیین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و ظرف مدت ۲ ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد. 

وی در پایان گفت: بررسی این طرح که هدفش استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها و پارک‌های علم و فناوری و صندوق های نوآوری و شکوفایی است هفته آینده به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها