رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  تحلیل‌گران به کاهش اقتصاد هند با شیوع کرونا هشدار دادند به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی،افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند احتمالا اقتصاد این کشور را تضعیف می‌کند. سومین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا از سال گذشته به دنبال بهبود اقتصاد کرونا زده […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تحلیل‌گران به کاهش اقتصاد هند با شیوع کرونا هشدار دادند

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی،افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند احتمالا اقتصاد این کشور را تضعیف می‌کند. سومین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا از سال گذشته به دنبال بهبود اقتصاد کرونا زده این کشور است و اقتصاددانان هنوز پیش بینی‌های مناسبی ندارند.

هند گزارش داده که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۳ هزار و ۱۴۴ نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند که مجموع مبتلایان به رقم ۱۷.۶ میلیون نفر رسیده است.

در برخی مناطق این کشور قرنطینه و محدودیت‌های شدید اعمال شده و بعضا گفته می‌شود حکومت نظامی هم وجود دارد.

بر اساس اعلام رئیس اقتصاددانان منطقه سونالوارما، سه ماهه نخست سال مالی این کشور که از آوریل شروع می‌شود، احتمالا با عواقب شدید کرونا آغاز می‌شود که آمارهای اقتصادی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

برخی تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور از ماه آوریل تا ژوئن ۱.۵ درصد کاهش می‌یابد و با فرض ادامه‌دار بودن قرنطینه‌های خانگی اقتصاد این کشور بیشتر تضعیف می‌شود. دولت تصمیم گرفته که برخی اقدامات برای بهبود اقتصادی انجام دهد. در این میان برخی کارشناسان معتقدند که محدودیت‌های فعلی کافی نیست و بیشتر روی خدمات متمرکز است و باید اقدامات گسترده‌تری انجام شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


این خبر را هم ببینید:  برنامه‌های رئیس جدید حوزه هنری خراسان شمالی/ امسال در بجنورد صاحب سینما می‌شویم

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها