رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اراده و باور به این تفکر است به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در نشست « گام دوّم انقلاب و اقتصادمقاومتی» که با حضور مجازی اساتید نخبه و همچنین قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) و با همکاری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اراده و باور به این تفکر است

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در نشست « گام دوّم انقلاب و اقتصادمقاومتی» که با حضور مجازی اساتید نخبه و همچنین قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) و با همکاری کانون بسیج اساتید دانشکده صنعت نفت تهران برگزار شد، گفت: در شرایطی که امروز نظام سلطه بر کشور تحمیل کرده تنها مسیر صحیح مسیری است که در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شده است و آن، حرکت و پیشرفت رو به جلو با سلاح مقاومت در برابر زیاده خواهی های نظام سلطه است.

دارا افزود: اینکه بعد از چند سال هنوز چالش هایی در حوزه اقتصاد داریم به دلیل این است که یا برخی مسئولین اعتقاد و باور محکم به تفکر اقتصاد مقاومتی ندارند یا اینکه اگر باوری هست اراده ای پشت آن نیست.

وی بیان داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند مقدمه برداشتن تحریم زدودن زنگار تحریف است. در واقع در بحث اقتصاد مقاومتی، زنگار تحریف، تفکر لیبرالی و نگاه به بیرون در حوزه اقتصاد است که دستاوردی جز غافل شدن از توان داخل ندارد. لذا نتیجه این می شود که دغدغه حوزه اجرایی کشور بر استفاده از ظرفیت های داخلی اعم از سرمایه، نیروی انسانی و ظرفیت های نخبگی و علمی نمی رود چون راه حل مشکلات را در بیرون می بیند. 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اراده و باور به این تفکر است، افزود: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باید تفکر اقتصاد مقاومتی نه یک تفکر صرفا مقاومت در برابر تحریم و حفظ وضع موجود باشد بلکه باید حاصل آن پیش برندگی کشور در حوزه اقتصاد و ایجاد رفاه نسبی باشد.

این خبر را هم ببینید:  فراخوان وزارت کشور برای طرح دیدگاه‌ها درباره چگونگی برگزاری انتخابات در شرایط کرونا


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها