رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 26 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تحریم‌ها بهانه بسیاری دستگاه‌های اجرایی به‌منظور عدم انجام وظایف‌‌شان شده است حبیب الله دهمره نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت نامناسب موجود در بازار گفت: دولت بازار را به حال خود رها کرده و از ظرفیت‌های موجود برای حل […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تحریم‌ها بهانه بسیاری دستگاه‌های اجرایی به‌منظور عدم انجام وظایف‌‌شان شده است

حبیب الله دهمره نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت نامناسب موجود در بازار گفت: دولت بازار را به حال خود رها کرده و از ظرفیت‌های موجود برای حل مشکل استفاده‌ای نمی‌کند.

وی افزود: در چند ماه گذشته شاهد تلاطم شدید در بازار و از جمله بازار ارز بودیم که این تلاطم‌ها برخلاف وعده‌هایی است که دولت در ابتدای کار خود داده بود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و مواد اولیه شاهد عدم نظارت هستیم که این عدم نظارت باعث شده که کالاها و مواد اولیه وارد شده به دست مصرف کنندگان اصلی نرسد.

دهمرده خاطرنشان کرد: تنها در وضعیتی اوضاع در این حوزه بهبود می‌یابد که دولت بر صد درصد امور از زمان تخصیص ارز تا رسیدن کالا به دست مصرف کننده اصلی نظارت کامل و دقیق داشته باشد.

وی افزود: ما امروز در دو حوزه شاهد نفوذ دلالان و واسطه‌ها هستیم؛ یکی از زمان واردات مواد اولیه تا رسیدن آن به دست تولیدکنندگان که مواد اولیه وارداتی توسط دلالان سر از بازارهای آزاد درمی‌آورد و با قیمت گران به دست تولیدکنندگان می‌رسد و در مورد دوم، در مرحله تولید، کالای تولیدشده تا رسیدن آن به دست مصرف کننده نهایی است که باز این کالاها با نفوذ دلالان در تصرف آنها قرار می‌گیرد و به مراتب بالاتر به مردم فروخته می‌شود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم ما این است که اکثر مسؤولان در جایگاه خود نیستند و همین مسأله که مسؤول در جای خودش نباشد عامل بروز مشکلات است و هزینه‌ها را در کشور افزایش می‌دهد.

دهمرده خاطرنشان کرد: امروزه شاهدیم که بسیاری از دستگاه‌های اجرایی به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کنند و این عدم انجام وظیفه را به گردن تحریم‌ها می‌اندازند و در واقع تحریم بهانه‌ای برای عدم انجام وظایف ذاتی این دستگاه‌ها شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: واقعیت این است که اکثر مشکلات به دلیل سوءمدیریت در داخل است و بخش اندکی از آن مربوط به تحریم‌هاست که می‌توان در این زمینه گفت ۹۰ درصد مشکلات ناشی از سوءمدیریت و ۱۰ درصد سهم تحریم‌هاست.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها