رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 34 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، تجمع مردم تهران به منظور محکوم کردن اهانت به پیامبر اسلام و قرآن کریم از سوی یک نشریه فرانسوی در میدان امام حسین (ع) برگزار شد. […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، تجمع مردم تهران به منظور محکوم کردن اهانت به پیامبر اسلام و قرآن کریم از سوی یک نشریه فرانسوی در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

این در حالی بود که جمع زیادی از مردم تهران قبل از آغاز رسمی تجمع مردمی محکومیت اقدام یک نشریه فرانسوی در اهانت به قرآن و پیامبر اسلام (ص) در میدان امام حسین (ع) حضور داشتند. 

در این مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد ماسک و مواد ضدعفونی کننده در بین حضار توزیع شد و تجمع‌کنندگان با فاصله‌گذاری اجتماعی حضور داشتند. 

13990620000809 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

 

در بین جمعیت حاضر در میدان امام حسین (ع)‌ تعدادی از تهرانی‌ها با عکس نوشته‌هایی از تصویر شهدا نظیر حاج قاسم سلیمانی، مصطفی احمدی روشن، سردار تهرانی مقدم، سردا حسن باقری، سردار احمد متوسلیان و … اعلام کردند که اهانت به رسول الله گناهی نابخشودنی است و این کار برنامه ریزی شده برای انحراف افکار عمومی از اقدامات خبیثانه آمریکای جنایتکار و صهیونیست کودک کوش است. 

13990620000812 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

 

همچنین پلاکاردهایی با مضامین مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس و مرگ بر فرانسه لبیک یا رسول الله(ص) در دستان مردم بود و پرچم‌های یا حسین و سید الشهدا (ع) در دستان تجمع کنندگان به اهتزار درآمده بود.

همچنین تجمع کنندگان با شعار «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، مهدی صاحب زمان، صاحب عزاست امروز» سینه زنان این اقدام دنیای غرب را محکوم کردند. 

پلاکاردی با متنی خاص هم چشم نواز بود؛ در این پلاکارد تاکید شده بود که «درد شارلی ابدو را با رژه فتح در تل آویو درمان می‌کنیم». 

13990620000813 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

اهانت غربی‌ها به قرآن و پیامبر ناشی از خودباختگی سران برخی کشورهای عربی است

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (پنج شنبه ۲۰ شهریور) در تجمع محکومیت اهانت به قرآن کریم و پیامبر اعظم که در میدان امام حسین (ع) تهران ضمن محکومیت اقدام یک نشریه فرانسوی در اهانت به قرآن و پیامبر اسلام(ص)، اظهار داشت: از ابتدای خلقت جدال بین حق و باطل وجود داشته و تا قیام عصر امام عصر (عج) ادامه خواهد داشت؛ جسارت اولین و آخرین جسارت دشمنان اسلام نبوده و نخواهد بود.

وی با بیان اینکه باید علت و ریشه های این موضوع را بررسی کرد، گفت: علت اول تاثیر شیطان بر افراد فاسد است. اگر دشمن در مقابل شما نباشد غیر دینی و هیجانات بر آمده از فطرت شما میدان حضور و بروز پیدا نمی‌کند. انسان ربات و ملک نیست که امکان و ابزار و تمایل گناه نداشته باشد این بستر فراهم‌ شده تا سره از ناسره و مومن از غیر مومن تمیز داده شوند.

13990620000810 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

 

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عامل دوم اقدام موهون هتاکی به پیامبر اسلام (ص) و قرآن کریم را تفرقه و خودباختگی بعضی از کشورهای اسلامی و سران سرسپرده برخی کشورهای عربی عنوان و تصریح کرد که آنها به دشمن اجازه دادند حرمت بشکنند.

حجت الاسلام ذوالنوری تاکید کرد: وقتی سران عربستان و امارات در برابر دشمنان اسلام گردن خم می‌کنند تا گردنبند بندگی رژیم صهیونیستی را بر گردن خود آویزان کنند، نباید انتطاری غیر از این از حرمت شکنی انتظار داشت.

وی گفت: سران برخی از کشورهای عربی دلارهای نفتی را صرف تجهیز جریان‌های تکفیری مثل داعش و … نسل کشی در بین کشورهای اسلامی  می‌کنند از آن سو به سمت رژیم صهیونیستی دست دوستی دراز می کنند‌.

حجت الاسلام ذوالنوری با بیان اینکه حافظه مردم فراموش نکرده که امام در سال ۶۶ در قضیه کشتار حجاج فرمودند که اگر ما از آمریکا هم بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت، تاکید کرد: زمینه ساز اهانت به قرآن و پیامبر اسلام (ص) صهیونیست‌های مسلمان‌نما هستند.

وی علت دیگر اهانت به قرآن و پیامبر اکرم (ص) را بعض و کینه استکبار جهانی عنوان و تصریح کرد: آنها می‌خواستند خاورمیانه جدید ایجاد کنند تا جمهوری اسلامی محو شود اما امروز هر حرکتی کردند به شکست انجامید.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: می خواستند ظرف ۴ ماه مشکل یمن را حل کنند اما چند سال است که این جنگ ادامه دارد؛ از سال ۱۹۴۸ زخم های متعددی بر بدن لبنان وارد شده اما در همه این توطئه ها حرف اول و اخر را اسلام گرایی و اسلام ناب می زند.

ذوالنوری قرآن سوزی و اسلام ستیزی جزو برنامه های اصلی استکبار جهانی عنوان و تاکید کرد: یادمان نرفته که در دولت اصلاحات از جیب خالی مردم جریاناتی به وجود آوردند و گفتند وحی وجود ندارد و شبهاتی را وارد کردند اما اینها مثل کف روی آب به فنا رفتند.

وی افزود: دشمنان اسلام امروز این خشم و کینه را نشان می‌دهند چون عامل بقا و دوام ما همین اعتقادات است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره برخی نقشه‌های استکبار جهانی هم چون حاکم کردن معامله قرن اظهار داشت: دشمن حیله‌گر و غدار بنا دارد تا معامله قرن را حاکم کند و سعی می کند راه تنفس رژیم صهیونیستی را فراهم کند در حالی که اسراییل در تنگنا قرار گرفته و بدنش از گذشته لرزان تر است.

ذوالنوری یادآور شد: در گذشته اگر با حزب الله درگیر می شدند برای اعلام کرد آتش بس پیش شرط می‌گذاشتند اما امروز اتش بس را یکجانبه بدون هیچ پیش شرطی پیشنهاد می کنتد. برای

وی با تاکید بر اینکه صهیونیست بین الملل برای همه بشریت خطرناک است، گفت: در مورد اهانت یک نشریه فرانسوی خشم و انزجار خود را نسبت به این موضوع و اعتراص شدید نسبت به دولت فرانسه که کاری نکرد و از جهالت رییس جمهور فرانسه اعلام می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: چطور وقتی نشریه شارلی ابدو به ربیس جمهور فرانسه که مرده بود توهین کرد این نشریه را بستید و تعطیل کردید و حالا در خصوص توهین چند باره این نشریه به اعتقاد میلیاردها مسلمان اسمش را آزادی بیان می‌گذارید؟

ذوالنوری بر وحدت و انسجام جامعه اسلامی تاکید و تصریح کرد: مهمترین پیام این حرکت این است که وقتی دشمن دست به چنین کاری می زند از ناحیه اسلام و قران نگرانی دارد. و این امر پیامی است که باید به خوبی درک شود.

وی افزود: عده‌ای سعی می‌کنند با سازشکاری و تلاش برای مذاکره و منطق لیبرالیسم و کاپیتالیسم همین فرهنگ غربی را در جامعه اسلامی جاری و ساری کنند اگر اگر به دنبال خیانت هستم بدانند که ملت دست خیانتکار را قطع میکنند اگر از روی جهل است از این حرکت بیدار یابد و مسیرش را تغییر دهد. د

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد کسانی که قبله دلتان فرهنگ غربی است و ظاهری منافقانه اما اتو کشیده و متمدن از خود نشان می‌دهید بدانید که اولین تمدن ادب است این یعنی باید به باور میلیاردها مسلمان احترام گذاشت.

ذوالنوری به کسانی که به باورهای مسلمانان تعرض و اهانت می‌کنند هشدار داد که این حرکت آنها بی پاسخ نخواهد ماند و در همین زمینه به تعرض ضددینی سلمان رشدی اشاره و تاکید کرد: سلمان رشدی ملعون از روزی که کتاب آیات شیطانی را نوشت تا به امروز یک لحظه خوش را ندیده است.

قطعنامه پایانی تجمع محکومیت اهانت به قرآن و پیامبر| این اقدام بخشی از برنامه‌های اسلام‌ستیزانه آمریکا و صهیونیست‌هاست

شرکت کنندگان در تجمع مردم تهران در میدان امام حسین (ع) محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم اقدام موهن مجله فرانسوی و بازنشر تصاویر توهین‌آمیز پیامبر اسلام را بخشی از برنامه اسلام‌ستیزانه آمریکای مستکبر و صهیونیست بین‌الملل علیه همه انسان‌ها و آزادگان و کشورهای حوزه مقاومت دانستند. 

متن این قطعنامه به شرح ذیل است:  

قرآن کلام وحی، سرچشمه همه کمالات و سبب تعالی، ترقی و هدایت جوامع و انسانها می‌باشد و متقن‌ترین بیان و کتاب در معرفی و شناساندن ظل‌الله، نبی اعظم، رحمه‌للعالمین، حضرت محمد بن عبدالله  کلام الله مجید است که می‌فرماید:

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا

وَدَاعِیًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُنِیرًا

آیات ۴۵ و ۴۶ سوره مبارکه احزاب

کلام وحی الهی که پس از ۱۴۰۰ سال همچنان بزرگترین و پرمعناترین برنامه انسان ساز بشریت حاضر است. بشریتی که در دنیای کنونی بازیچه هوس دنیاپرستان و قدرت طلبان بوده است و پیامبر اعظمی که کلام وحی او برای مسلمانان سراسر عالم بلکه همه پیروان ادیان الهی و برای همیشه انسانها، مسیر هدایت و تربیت است.

با این اوصاف، دنیاپرستان و زورگویان عالم که فهمی از این همه عظمت قرآن کریم و برنامه های هدایت و انسان ساز پیامبر رحمت نداشته و همواره در مسیر جهالت و بلکه مخالفت با آن برآمده و بار فتار سخیف و موهن خود موجبات رنجش و بلکه به دردآوردن قلوب میلیونها انسان عاشق اسلام عزیز، قرآن کریم و پیامبر مهر و محبت حضرت رسول اکرم  را موجب شده‌اند.

13990620000788 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

 

هرچند بر این عقیده و باور هستیم که رفتار سخیف شخصی تندرو آتش‌زدن قرآن کریم در سوئد و اقدام موهن مجله فرانسوی و بازنشر تصاویر توهین‌آمیز پیامبر اسلام، بخشی از برنامه اسلام‌ستیزانه آمریکای مستکبر و صهیونیست بین‌الملل علیه همه انسان‌ها و آزادگان و کشورهای حوزه مقاومت بوده که موجب رنجش و خشم مسلمانان در عالم به‌ویژه ملت شریف، مؤمن و انقلابی ایران اسلامی بوده و اینکه در شرایط بحران کرونایی و ضمن رعایت همه گونه دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور در صحنه و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ای ، این حرکت سخیف را بخشی از برنامه عوام‌فریبانه مستکبرین به سرکردگی آمریکا و صهیونیست دانسته و با حضور در این تجمع، مواضع انقلابی خود را با نوای حماسی«الله اکبر» خامنه‌ای رهبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل اعلام می‌داریم:

۱- مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از اهانت وقیحانه و گستاخانه به کلام‌الله مجید و ساحت قدسی
حضرت رسول اعظم در کشورهای غربی را اعلام و سکوت ذلت‌بار به بهانه واهی آزادی بیان سیاست‌بازان فرانسوی خاصه توجیهات غیرقابل قبول شخص رئیس جمهور فرانسه را شدیداً محکوم می‌نماییم.

۲- با هوشیاری و غفلت ننمودن از دسایس ضد بشری دشمن شماره یک بشریت، کماکان شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و ولد نامشروعش، رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی را ام الفساد قرن  دانسته، هرگونه اقدام در راستای اسلام‌هراسی و حرکت‌های دشمنانه علیه مقدسات میلیاردها انسان آزاده را برگرفته از سیاست‌های خصمانه و توطئه‌های شیطانی آنها می‌دانیم.

۳- از همه جوامع بین المللی و همه آزادگان و مسلمانان جهان و دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی خاصه دستگاه دیپلماسی می خواهیم تا با اتخاذ موضع قاطع با هتاکی های بی شرمانه و گستاخی نسبت به مقدس ترین مقدسات- کلام وحی و پیامبر رحمت با اکتفا ننمودن به محکومیت حداقلی را خواهانیم.

۴ـ خیانت نابخشودنی سران نگون‌بخت امارات متحده عربی هم‌پیمان شیطان بزرگ به اسلام و مسلمین با  پذیرش دد منشی عادی‌سازی روابط ذلت‌بار با رژیم جعلی و غاصب قبله اول مسلمین را شدیداً محکوم و نسبت به تکرار این جنایت و خیانت فراموش نشدنی توسط دیگر سران نابخرد برخی کشورهای عربی هشدار می‌دهیم.

13990620000789 Test NewPhotoFree - تجمع محکومیت اهانت به کلام الله و پیامبر| از وعده انتقام رژه فتح در تل‌آویو تا تکبیرگویی با قرآن

 

۵- با التزام عملی  به اصل مترقی ولایت فقیه، رمز عزت و اقتدار مثال ‌زدنی کشور بقیه‌الله الاعظم و سعادت همگان را در اطاعت محض از منویات گهربار مقتدای عظیم الشأن امت اسلامی دانسته و آمادگی تا پای جان خود برای حفظ بصیرت، هوشیاری و عمل به وظیفه در این طریق الهی را اعلام می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام/ 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها