رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به همراه رونمایی از پوستر این رویداد، عصر سه شنبه ۱۰ با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید اوحدی معاون […]

به گزارش جامعه نیوز:

تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به همراه رونمایی از پوستر این رویداد، عصر سه شنبه ۱۰ با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی در منزل شهیدان «خالقی‌پور» رونمایی شد.

13990411000165 Test NewPhotoFree - تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

 

تکریم خانواده شهدا با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم طی سخنانی، با بیان اینکه بیان اینکه توفیقی است که بتوانیم در کنار خانواده شهدا باشیم زیرا درس‌های زیادی در این دیدارها می‌آموزیم، گفت: خانه شهدا همیشه منشا خیرات و برکات است، از این رو تکریم خانواده شهدا را از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در برنامه خواهیم داشت. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این سنت توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور آغاز و از این پس سه‌شنبه‌های تکریم خانواده شهدا را همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس خواهیم داشت، از نظر زمانی دهه کرامت بهترین زمان برای این اتفاق و از نظر بعد مکانی منزل خانواده شهیدان خالقی‌پور بهترین انتخاب به شمار می‌رفت، خانواده‌ای که پدر جانباز، مادر فداکار و سه شهید والامقام دارد.  

وی تاکید کرد: امیدواریم این اتفاق زیبا که از امروز آغاز شده است با فعالیت ۲۵هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور، محله به محله آغاز و منشا برکات شود.

این خبر را هم ببینید:  مسئول بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران روز پزشک را تبریک گفت

خانواده‌ شهدا عزت‌های این مملکت هستند

سعید اوحدی نیز در این مراسم طی سخنانی خطاب به مادر شهیدان خالقی‌پور اظهار کرد: من نیز مادرم، مادر شهید است، زمانی که متوجه شد قصد دارم به دیدار شما بیایم خوشحال شده و در مورد شما گفت: روحیه با صلابتی دارید و به شما سلام رساند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این حدیث از پیامبر(ص) که فرمودند هرکس اعمال خود را برای خدا خالص کند خداوند سرچشمه‌های حکمت و معرفت را از قلب به زبانش جاری می‌کند، خطاب به مادر شهیدان خالقی‌پور گفت: از این جهت است که سخن شما این‌گونه بر دل ما می‌نشیند، ما خاک پای شهدا هستیم. 

اوحدی تصریح کرد: خانواده‌های شهدا عزت‌های این مملکت هستند، ما هرگز نمی‌توانیم درک کنیم شما که پاره‌های تن خود را تقدیم کردید چه حسی را تجربه کردید اما امیدوارم که بتوانیم حق آنان را به جای آوریم.

وی با ذکر خاطره‌ای از دیدار با جانبازان شیمیایی در روز گذشته گفت: باتوجه به تحریم‌های سخت این روزها، دار‌وهای این جانبازان ما نیز شامل تحریم است و با این وجود همین عزیزان به ما اعلام کردند تحت هر شرایطی پای ارزش‌های انقلاب و کشور خود هستند.

13990411000164 Test NewPhotoFree - تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

 

تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری با خانواده شهدا

حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی هم در این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر از مادر دلاور و غیور شهیدان خالقی‌پور اظهار کرد: این بانوی انقلابی در واقع ام‌الشهدای ایران اسلامی هستند و امروز توفیق شد تا مهمان‌شان باشیم و سخنانی که با صمیمت و گرمی لهجه بیان می‌کنند، استفاده کنیم.

این خبر را هم ببینید:  مداومت بر نفع رساندن به مردم؛ مضمون حدیث نصب شده در محل جلسه رهبر انقلاب با سران قوا

مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم به برکت دهه کرامت و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، به عنوان یک سنت حسنه پایه‌گذاری شد و با حضور در منزل معنوی شهیدان خالقی‌پور کلید خورد و امیدوارم که همه مسئولان کشور، ائمه جمعه، جامعه اسلامی این طرح را در برنامه‌های خود قرار دهند، به ویژه آن که این حرکت از مساجد آغاز شده است.

وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان مادر شهیدان خالقی‌پور مبنی بر اینکه خانواده‌های شهدا چیزی جز تفقد و دلجویی نمی‌خواهند، افزود: این بزرگ‌ترین افتخار برای ما محسوب می‌شود که از خانواده شهدا دلجویی کنیم.

ارزانی در ادامه خطاب به مادر شهیدان خالقی‌پور گفت: ما همانند فرزندانتان هستیم، امید داریم که در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم شما نیز حضور داشته باشید و همراه ما به دیدار خانواده  شهدا بیایید.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: این حرکت فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، سرلوحه فعالیت‌های ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری در سراسر کشور قرار گرفته است، به گونه ای که مرحله به مرحله از شهر و روستا آغاز شده و ادامه خواهد یافت، امیدواریم که این حرکت ادای دین به شهدا باشد و بتوانیم ذیل این اقدام به آرمان‌های آنان نزدیک شده و مدیون خون آنها نشویم.

13990411000166 Test NewPhotoFree - تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

 

تکریم و دلجویی از خانواده شهدا تا زمانی که در قید حیات هستند، امری ارزشمند است

فروغ منهی مادر شهیدان خالقی‌پور نیز طی سخنانی اظهار کرد: من همه فرزندانم را تقدیم راه انقلاب اسلامی کردم و همیشه امیدوارم بودم که فرزند آخرم نیز تقدیم این راه کنم اما اکنون احساس می‌کنم باید مهیای ظهور امام زمان(عج) باشد و در رکاب آن حضرت به شهادت برسد.

این خبر را هم ببینید:  مستخدمین شاغل در مناطق جنگی مزایا دریافت می‌کنند

 مادر شهیدان خالقی پور با بیان اینکه راه شهادت در خانواده خالقی‌پور همیشه باز است، گفت: هیچگاه غم و غصه‌ای از زندگی شخصی خود را در جایی بازگو نکردم و هر میهمانی به این خانه بیاید سعی می‌کنیم با ذکر اتفاقات شیرین، خاطرات خوبی را برای عزیزان رقم بزنیم. 

وی افزود: من در دهه چهارم زندگی خود با فاصله‌های کوتاه فرزندانم در راه خدا و وطن به شهادت رسیدند، شرایط سخت بود اما همیشه راضی به رضای خدا بودم و هیچگاه از این اتفاق ناراحت نبودم. 

مادر شهیدان خالقی‌پور در ادامه با اشاره به خاطره‌ای از حضور رهبر معظم انقلاب در منزل‌شان اظهار کرد: قبل از اینکه معظم‌له در سال ۱۳۷۷ به منزل ما بیایند دیداری با مادران شهدا داشتند که من خطاب به ایشان گفتم: انتظار قدم‌های مبارک شما را می‌کشیم و ایشان فرمودند به منزل ما می‌آیند و آمدند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خانواده‌های شهدا بهترین سرمایه‌های خود یعنی فرزندانشان را سخاوتمندانه، تقدیم راه انقلاب کردند و در مقابل چیزی نمی‌خواستند، تکریم و تفقد از آن‌ها اهمیت دارد چراکه اعضای این خانواده‌ها که روزی عزیزان‌شان را تقدیم انقلاب کردند نیز از این جهان رخت بر می‌بندند پس این تکریم تا زمانی که در قید حیات هستند، امری لازم و ستودنیاست.

13990411000171 Test NewPhotoFree - تجدید بیعت ۲۵ هزار کانون مساجد با خانواده شهدا در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم

 

طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، با محوریت تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها