پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
تا ۴ سال آینده اقتصاد انگلیس بهبود کامل نمی‌یابد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تا ۴ سال آینده اقتصاد انگلیس بهبود کامل نمی‌یابد

به گزارش جامعه نیوز:

تا ۴ سال آینده اقتصاد انگلیس بهبود کامل نمی‌یابد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، مؤسسه EY ITEM Club اعلام کرد پیش‌بینی کرد که اقتصاد انگلیس برای سال جاری به خاطر بحران پیش آمده از محل شیوع ویروس کرونا ۱۱.۵ درصد کوچکتر خواهد شد.

این در حالی است که همین مؤسسه در ماه ژوئن رشد منفی ۸ درصدی را برای اقتصاد این کشور پیش‌بینی کرده بود.

در گزارش موسسه EY آمده است با توجه به اینکه امیدها برای بهبود V شکل اوضاع اقتصادی در حال رنگ باختن هستند حالا انتظار می‌رود اقتصاد انگلیس تا ۴ سال آینده و اواخر سال ۲۰۲۴ به شرایط سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ باز نگردد که خیلی بیشتر از زمانی است که در پیش‌بینی‌های قبلی ارائه داده شده بودند.

در ماه ژوئن پیش‌بینی شده بود در اوایل سال ۲۰۲۳ اوضاع اقتصاد انگلیس به دوران پیش از کرونا باز خواهد گشت.

مؤسسه EY همچنین گزارش داده است که اقتصاد انگلیس در سه ماهه دوم سال جاری منفی ۲۰ درصد رشد خواهد کرد که نسبت به پیش‌بینی ماه قبل اوضاع بسیار اسفناک‌تر به نظر می‌رسد.

این مؤسسه می‌گوید دلیل پیش‌بینی بدتر نسبت به ماه ژوئن این است که اقتصاد این کشور عملکرد به مراتب ضعیف‌تری را در ماه می داشته و علیرغم کاهش محدودیت‌های کرونایی حوزه خدمات اوضاع خوبی را تجربه نکرده‌اند.

هاوارد آرچر، کارشناس ارشد اقتصادی مؤسسه EY می‌گوید علیرغم کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل کرونا مصرف کنندگان با احتیاط بسیار بیشتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت وارد بازار شده‌اند. 

این خبر را هم ببینید:  زنگنه: تقدیم 4 سند بهینه سازی سوخت، نفت، گاز و پتروشیمی به کمیسیون انرژی مجلس

ما معتقدیم که اعتماد مصرف کنندگان برای هزینه‌کرد یکی از سه عاملی است که اقتصاد انگلیس را برای ماه‌های باقیمانده از سال جاری تحت فشار قرار خواهد داد.

افزایش نرخ بیکاری و کاهش شدید سرمایه‌گذاری شرکت‌ها نیز دو عامل دیگری است که اقتصاد انگلیس را تحت فشار قرار داده است.

وی می‌گوید اگرچه ممکن است اقتصاد انگلیس دوران بد خود را سپری کرده باشد اما به شکلی فزاینده به نظر می‌رسد  که روند بهبود اوضاع بسیار بیشتر از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد طول خواهد کشید. 

انتهای پیام/