پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

تاکید قالیباف بر وجود معیار تشخیص مدیر و مدبر بودن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش جامعه نیوز:

 تاکید قالیباف بر وجود معیار تشخیص مدیر و مدبر بودن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۶ آذر) در جلسه علنی و در پاسخ به اخطار احد آزادیخواه نماینده ملایر و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: در بند ۱۰ سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات به موضوع ارتقای شایسته گزینی همراه با زمینه سازی مناسب در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران و دارای ویژگی‌های متناسب با جایگاه مربوطه از طریق تعیین دقیق معیارها و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در چهارچوب قانون اساسی اشاره شده است. 

وی همچنین افزود: در این سیاست‌های کلان ابلاغی کارآمدی جسمی، علمی و شایستگی متناسب با مسئولیت‌های مربوط و تعهد به اسلام، انقلاب و نظام اسلامی و قانون اساسی به ویژه التزام به ولایت فقیه و سلامت اخلاقی و اقتصادی تاکید شده است. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید معیارها و شاخص‌هایی برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته باشد چون این موضوع در سیاست‌های کلان انتخابات به عنوان سند بالادستی آمده است. ضمن اینکه در قانون هم قید شده که باید رئیس جمهور مدیر و مدبر باشد.

آزادی‌خواه نماینده ملایر در مجلس از حذف معیارهای تشخیص مدیر و مدبر بودن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری که نوری قزلجه نماینده بستان آباد در مجلس مطرح کرد، حمایت کرده بود. 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  درخواست دانشجویان از دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه برای افزایش فشارها بر رژیم صهیونیستی

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *