پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

تاکید حجت الاسلام ذوعلم بر ضرورت بازنگری رویکرد و رسالت دانشگاه‌‌ها

به گزارش جامعه نیوز:

 تاکید حجت الاسلام ذوعلم بر ضرورت بازنگری رویکرد و رسالت دانشگاه‌‌ها

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی ذوعلم عضو هیئت علمی گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در هشتمین نشست گفت وگوی نخبگانی تشکیلاتی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت بازنگری رویکرد و رسالت دانشگاه ها گفت: باید رویکرد دانشگاه را  از یک بستر انتقال دانش و مهارت به رسالت تحول ساز و تمدن ساز در سطح جهان تغییر دهیم. 

عضو هیئت علمی گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: تحول در نظام آموزشی ما یک ضرورت است و در نظام دانشگاهی لزوم این تحول عمیقتر احساس می شود.

حجت الاسلام ذوعلم خاطر نشان کرد: دیدگاه حضرت امام به دانشگاهها در نظام انقلابی ما یک بستر و خاستگاهی است که فرهنگ ناب اسلام و ناب محمدی را و علم مبارزه با ظلم را در سطح جهان تغییر می دهد.

رییس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی با اشاره به لزوم  تحول جدی و عمیق در محتوای دروس دانشگاه تاکید کرد : به غربالگری جدی در عناوین درسی دانشگاه ها نیاز داریم و باید نگاه ملی و بومی در دروس و رشته های مختلف دانشگاه ها  لحاظ شود.

ذوعلم در پایان گفت: با انگیزه الهی و انقلابی که در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است به عنوان یک رسالت انقلابی و ملی و جهانی با تلاش و همکاری در این مسیر قطعا افق های روشن به سوی ما باز می گردد و می توانیم در این راه به موفقیت برسیم و باید ایمان داشته باشیم این مسیر قابل طی کردن است.

این خبر را هم ببینید:  جمهوری آمریکایی ماهیت دموکراتیک ندارد/ فشار ترامپ نمی‌تواند ایران را به‌پای مذاکره بکشاند

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *