رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  تأکید یمن بر لزوم اخراج بیگانگان، القاعده و داعش برای توقف نبرد مأرب به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به اینکه ما خواهان درگیری نظامی در مأرب و غیره نیستیم، گفت که کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی، انگلیسی، سعودی و اماراتی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 تأکید یمن بر لزوم اخراج بیگانگان، القاعده و داعش برای توقف نبرد مأرب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به اینکه ما خواهان درگیری نظامی در مأرب و غیره نیستیم، گفت که کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی، انگلیسی، سعودی و اماراتی و متحدان آن‌ها این گزینه را بر ملت تحت محاصره یمن تحمیل کرده‌اند.

الحوثی در حساب توئیتری خود همچنین نوشت: «لذا به شما می‌گویم که بهترین و نزدیک‌ترین فرصت برای توقف نبرد در مأرب، اخراج بیگانگان، القاده و داعش از مأرب است به گونه‌ای که تنها فرزندان آن باقی بمانند و این ساده‌ترین راه است.»

14000207000521 Test NewPhotoFree - تأکید یمن بر لزوم اخراج بیگانگان، القاعده و داعش برای توقف نبرد مأرب

 

بیش از سه ماه است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان راهبردی مأرب با نیروهای دولت مستعفی و عناصر ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی درگیر هستند.

در همین ارتباط سرتیپ «عزیز راشد على» کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمن می گوید که «استان مأرب در درجه نخست دارای اهمیت اقتصادی است. به خاطر مرزهای مشترک با عربستان سعودی، اهمیت سیاسی نیز دارد.»

وی افزود: ائتلاف سعودی، تمامی مزدوان جهان را به یمن کشانده است که القاعده و داعش نیز این افراد هستند که آمریکا آنان را جذب یمن کرد.

انتهای پیام/ص


این خبر را هم ببینید:  خبرخوش فرماندار گچساران/ از افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده تا کسب مقام دومی طرح اقدام ملی مسکن در گچساران

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها