پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بی‌توجهی نمایندگان به کمیسیون فرهنگی زبینده مجلس یازدهم نیست - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

بی‌توجهی نمایندگان به کمیسیون فرهنگی زبینده مجلس یازدهم نیست

به گزارش جامعه نیوز:

 بی‌توجهی نمایندگان به کمیسیون فرهنگی زبینده مجلس یازدهم نیست

رضا قلعه نوی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به مشخص شدن روسای برخی از کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گفت: ما انتظار داشتیم در این مجلس شیوه هایی که در گذشته پیرامون تقسیم بندی نمایندگان برای کمیسیون های مختلف وجود داشت اصلاح شود ولی باز می بینیم برای تشکیل برخی از کمیسیون ها مشکلاتی وجود دارد.

وی ادامه داد:  این انتظار می رفت با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام خود برای آغاز به کار مجلس یازدهم به اهمیت حوزه اقتصاد و فرهنگ اشاره کردند نمایندگان مجلس برای حضور در کمیسیون فرهنگی تمایل بیشتری نشان دهند اما متاسفانه در روزهای اخیر شاهد بودیم که  برخی کمیسیونهای اساسی و مهم مجلس مانند کمیسیون فرهنگی به خاطر عدم استقبال نمایندگان تشکیل نشدند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: امروز کشور با مشکلات زیادی در حوزه فرهنگ مواجه است و توقع ما از نمایندگان مجلس این بود که در کمیسیون مربوط به این حوزه نقش آفرینی کنند اما متاسفانه دیدیم بیشتر نمایندگان به سمت کمیسیونهایی رفتند که با مسائل اقتصادی مرتبط است، مانند کمیسیون برنامه و بودجه.

قلعه نوی خاطر نشان کرد: متاسفانه کمیسیون قضایی و فرهنگی مجلس به دلیل عدم استقبال نمایندگان تشکیل نشد و این اصلاً زیبنده مجلس یازدهم اولین مجلس در گام دوم انقلاب است، نیست.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: امیدواریم هیئت رئیسه و شعبی که تشکیل شده یک بازنگری در این راستا داشته باشند و اگر به اصلاح آیین نامه یا اقدام دیگری نیاز نیاز است این کار در دستور کار قرار گیرد.

این خبر را هم ببینید:  آقای موسوی خوئینی‌ها؛ مخاطب نامه را اشتباه گرفته‌اید

وی افزود: ما در بحث فرهنگ با مشکلاتی روبرو هستیم و دغدغه‌های زیادی در این حوزه وجود دارد و این بسیار عجیب است که نمایندگان به این مسئله بی توجهی کردند.

قلعه نوی در پایان گفت: مجلس یازدهم می‌توانست مجلس باشد که در آن همه کمیسیون ها با حضور نمایندگان متخصص تصمیم شود ولی می ‌بینیم که در برخی از کمیسیون‌ها تعداد زیادی نمایندگان حضور دارند و در مقابل کمیسیون فرهنگی و قضایی تراشیدن نمایندگان تصویب نمی شود امیدواریم این کمیسیون‌ها نیز هر چه سریعتر تشکیل شود