پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

بیکاری ۲ میلیون کارگر ساختمانی فصلی در ۱۸ ماه اخیر به‌دلیل کرونا

به گزارش جامعه نیوز:

 بیکاری ۲ میلیون کارگر ساختمانی فصلی در ۱۸ ماه اخیر به‌دلیل کرونا

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی بابائی کارنامی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۳ شهریور) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: امیدواریم مجلس و دولت با تعامل با همدیگر بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و منشأ خدمات بهتری برای مردم باشند.

وی با بیان اینکه بحث کرونا در استان مازندران و همچنین زیرساخت های بهداشتی و درمانی بسیار مهم است، افزود: انتظار می رود وزیر بهداشت در اولین فرصت به استان مازندران سفر و زیرساخت های بهداشتی و درمانی را از نزدیک مشاهده کند به ویژه ویروس پیشرفته کرونا که در مازندران رکورد زده و به دغدغه جدی مردم تبدیل شده است.

نماینده مردم ساری با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن رتبه بندی معلمان، گفت: فرهنگیان از دولت و مجلس توقع دارند، امیدواریم که پاسخگوی مطالبات آن ها باشیم.

وی با انتقاد از اینکه بیش از ۲ میلیون کارگر ساختمانی فصلی به مدت ۱۸ ماه است به دلیل کرونا بیکار شده اند، گفت: این افراد حتی بیمه هم نیستند، رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به کارگران تاکید کردند البته اتفاق که نیفتاد و نیاز است دولت به ویژه مجلس نشست ویژه ای را برای تعیین تکلیف وضعیت این کارگران برگزار کند و حمایت از آن ها در اولویت قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: ما به وزرا رأی اعتماد دادیم اما توقع داریم که در کوتاه ترین زمان در مورد مشکلات مردم به نمایندگان پاسخگو باشند به ویژه معاونت پارلمانی باید همراه نمایندگان باشد و وزرا هم باید با مجلس تعامل و به تلفن نمایندگان پاسخ دهند زیرا برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند.

این خبر را هم ببینید:  روحانی: ابتدای سال ۹۲ کسی فوت می‌کرد در بیمارستان جنازه‌اش گروگان گرفته می‌شد

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: صبح امروز با رئیس جمهور نشستی را داشتیم و حجت الاسلام رئیسی تاکید داشت که اولویت دولت موضوع جان و نان است و در مجلس هم مطرح کرد مجلس و دولت به بحث کرونا، سلامت و معیشت مردم توجه دارد و ما هم همکاری لازم را با دولت خواهیم داشت.

انتهای پیام/ 


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *