پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بیشترین صادرات ما در حوزه فولاد شمش فولاد بوده که ارزش افزوده پایینی دارد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

بیشترین صادرات ما در حوزه فولاد شمش فولاد بوده که ارزش افزوده پایینی دارد

به گزارش جامعه نیوز:

 بیشترین صادرات ما در حوزه فولاد شمش فولاد بوده که ارزش افزوده پایینی دارد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۶ آبان ۹۹) در صحن علنی مجلس در جریان گزارش ارائه کمیسیون صنایع و معادن درباره بررسی بازار فولاد اظهار داشت: مشکلاتی که در حوزه بازار فولاد وجود دارد چندین مورد است که مورد نخست عدم وجود طرح جامع تولید فولاد در زنجیره تولید و عرضه که یکی از زنجیره‌های مغفول‌مانده این صنعت است که تاکنون وزارت صمت و مسؤولان هیچ طرحی اعم از تولید، زنجیره ارزش افزوده و صادرات تهیه نکرده است.

وی افزود: براساس آمار صادرات بیشترین صادرات ما در حوزه فولاد مربوط به شمش فولاد است که ارزش افزوده بسیار پایینی در مقایسه با زنجیره‌های پایین دستی داشته‌ایم.

بدری تأکید کرد: حداکثر فولاد مورد نیاز در کشور ۱۴ الی ۱۵ میلیون تن است، گفت: در صورتی که تولید سالانه ما بر اساس آمار و برآورد در سال ۹۹ به ۳۰ میلیون تن می‌رسد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: تقریبا دو برابر مصرف مورد نیاز کشور تولید فولاد داریم، در صورتی که براساس گزارش کمیسیون صنایع مجلس و آمار امسال کاهش صادرات در این حوزه نسبت به سال گذشته صورت گرفته است. بنابراین مشخص است مشکل مدیریت در بازار و عرضه کاملا مشهود است و یکی از این مشکلات اختلاف قیمت بین بورس و بازار حاشیه است.

ادامه دارد…


این خبر را هم ببینید:  سردار جلالی: خبرنگاران رسالت خطیری در پاسداشت دارایی‌های استراتژیک کشور دارند