پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بیانیه دانشجویان در محکومیت اظهارات برخی مقامات جمهوری آذربایجان - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

بیانیه دانشجویان در محکومیت اظهارات برخی مقامات جمهوری آذربایجان

به گزارش جامعه نیوز:

 بیانیه دانشجویان در محکومیت اظهارات برخی مقامات جمهوری آذربایجان

به گزارش حوزه سیاسی خبرگزاری فارس، دفاتر شمال غرب اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان طی بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات بی اساس برخی مقامات جمهوری آذربایجان تاکید کردند: ما بعنوان دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان شمال‌غرب کشور این اقدام سخیف را قویاً محکوم می‌کنیم و انزجار خود را از افراد و گروه هایی که بدنبال ایجاد تشنج در روابط ریشه‌دار ایران و جمهوری آذربایجان هستند اعلام می داریم. 

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و به تبع آن انقضای قرارداد ترکمانچای در حالیکه جمهوری تازه تاسیس آذربایجان در ضعف مطلق قرار داشت اما جمهوری اسلامی ایران به جهت احترام به خواست مردم آذربایجان مبنی بر تاسیس دولت مستقل از حقوق و توانایی خود در بازپس گیری سرزمین های تاریخی خویش از تشکیل دولت جدید آذربایجان حمایت و آن را به رسمیت شناخت.

متأسفانه پس از اظهارات مخرب برخی مقامات جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران، شاهد اظهار نظر غیر مسوولانه و مخرب آقای الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در رابطه با اقدام حاکمیتی برگزاری رزمایش نظامی ایران هستیم.

اولاً باید این نکته را متذکر شویم که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان اظهار نظر هیچ دولتی اعم از ضعیف و قدرتمند را در خصوص مسائل و سیاست های داخلی و خارجی خود را نخواهد پذیرفت. ما بعنوان دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان شمال‌غرب کشور این اقدام سخیف را قویاً محکوم میکنیم و انزجار خود را از افراد و گروه هایی که بدنبال ایجاد تشنج در روابط ریشه دار ایران و جمهوری آذربایجان هستند اعلام می داریم.

این خبر را هم ببینید:  آیت‌الله جنتی: انبوهی از شاگردان شهید فخری‌زاده راهش را ادامه می‌دهند

ثانیاً، از دولت جمهوری آذربایجان می خواهیم با مشخص نمودن مواضع خود در قبال جمهوری اسلامی ایران که در بزنگاه های حساس تاریخی تکیه گاه مهمی برای این کشور بوده است، زمینه های تخریب روابط دو کشور را از میان بردارد و با عذرخواهی رسمی از ملت و دولت ایران خطای فاحش خود را جبران نماید.

ثالثاً، هشدار می‌دهیم صبر ملت، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در قبال گستاخی ها و یاوه گویی های مسئولین جمهوری آذربایجان بی پایان نخواهد بود و در صورت تکرار این دست اظهار نظرها با واکنش قاطع جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

رابعاً، ما به عنوان تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان علت این اظهارات تخاصم جویانه را دخالت‌ها و نفوذ گروه‌های صهیونیستی در بدنه دولت جمهوری آذربایجان دانسته و آن را شدیدا محکوم می‌نماییم و صادقانه از دولتمردان جمهوری آذربایجان میخواهیم این کشور و ملت را که جزو سرزمین های اسلامی است از واقعیت های تاریخی و فرهنگی خود دور ننماید.

در پایان اعلام می داریم ملت جمهوری آذربایجان که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران دارند را  برادران و خواهران خود می دانیم و تمامی انتقادات ما متوجه دولت جمهوری آذربایجان می باشد و امیدواریم این دولت با تصحیح رویه های خود موجبات تحکیم روابط دو کشور- که با سیاست های غلط جمهوری آذربایجان در معرض آسیب است – را فراهم آورد.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

این خبر را هم ببینید:  فاصله‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد هیچ‌گاه از 60 درصد پایین نیامد/مقام سوم پلمب‌ متخلفین در کشور

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل

انتهای پیام/