رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 21 October
اوقات شرعی

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج اساتید دانشگاه تهران در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم  ۳۱ شهریور امسال، دفاع مقدس قهرمانانه مردم بزرگ ایران چهل ساله می شود. چهل سال از سربلندی در جهاد، مواسآت و ایثار جان و مال […]

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج اساتید دانشگاه تهران در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

۳۱ شهریور امسال، دفاع مقدس قهرمانانه مردم بزرگ ایران چهل ساله می شود. چهل سال از سربلندی در جهاد، مواسآت و ایثار جان و مال این سرزمین گذشت. مردان و زنان بی ادعایی که هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و با پروردگار خود معامله کردند.

إِنَّ اللّهَ اشْتَرى مِنَ الْمُؤْمِنینَ أَنْفُسَهُمْ وَ أَمْوالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ یُقاتِلُونَ فی سَبیلِ اللّهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَیْهِ حَقّاً فِی التَّوْراهِ وَ الإِنْجیلِ وَ الْقُرْآنِ وَ مَنْ أَوْفى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِکُمُ الَّذی بایَعْتُمْ بِهِ وَ ذلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظیمُ

اینک محصول ایثار بزرگ و جان فشانی‌ها و هجرت ها و غربت‌ها، و اطاعت از ولی و امام، نظام اسلامی و حفظ و صیانت و ارتقای آن به میراث ما رسیده است.

اگر در آن روزهای جنگ سخت، غبار دنیاطلبی مجالی در مبارزه با بزرگان خون و ایثار پیدا نمی کرد، در این سال ها شهد شیرین رفاه و راحت طلبی جسم و جان ها را در طی این مسیر نورانی به تردید می اندازد و حتما صبر و استقامت بر صراط حق و پیروی از امام، اجر و مزدی مضاعف پیدا می نماید.

قدرت چرب و چیلی دنیا به حدی است که ممکن است نصرت دیدگان الهی و رهیدگان از شمشیرهای بران فرعونیان و عابران از میان امواج خروشان نیل را در دام وساوس سامری گرفتار سازد. 

نهضت اسلامی مردم ایران در آستانه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس که شمیم دلنواز آن سرمایه اصلی در حرکت و تعالی انقلاب اسلامی در تمام این سالها بوده، با مسائل و مخاطراتی همراه است.

مهم ترین تهدید در نگاه ما، اساتید بسیجی دانشگاه تهران، تنفس تفکر سازش با غرب در کشور و اشغال مناصب حاکمیتی توسط مرعوبان استعمار و استکبار است. بخش عمده‌ای از  مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما ناشی از جولان وابستگان سازش و تسلط آنها بر مقدرات این کشور می باشد.

بخشی از نتایج حاکمیت این تفکر و اعتماد به سازشکاری آنها این است که امریکای جنایتکار امروز همه تعهدات بین المللی خود را به سخره می‌گیرد و بی پروا هر لحظه در شعله جنگ اقتصادی بر علیه ما می‌دمد.

اروپای خائن در هم دستی و خیمه شب بازی آمریکا،  ایفای نقش کرده و عرضه را بر مردم مومن ما تنگ می کند. رژیم غاصب صهیونیستی و ارتجاع منطقه، با کارگردانی امریکا، در پی انزوای انقلاب اسلامی هستند. ۸ سال  بی تدبیری، اردوگاه دشمنان را امیدوار و جبهه علاقمندان به انقلاب را دچار ناراحتی و خسران کرده است.

ما امیدوار به نصرت و فتح الهی هستیم و یقین داریم تمامی این تلاش ها محکوم به شکست است و انقلاب اسلامی و جریان مقاومت همه این شب پره ها را تارومار خواهد کرد و با گزینش‌های درست و آگاهانه مردم، بلای غرب زدگان از سر جامعه رفع خواهد شد.

خون بزرگانی چون حاج قاسم سلیمانی درخت تناور عزت و سربلندی مردم ایران را آبیاری کرده، و دعا و اخلاص امامین انقلاب، کشتی انقلاب را به ساحل آرامش مهدوی خواهد رساند.

ان شاءالله. إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیداً  وَ نَراهُ قَرِیباً

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها